pies czeka
Źródło: unsplash.com/ Charles Deluvio

Powód, dla którego pies chodzi za Tobą do toalety jest niewiarygodny. Większość osób kompletnie się myli

17 Września 2020

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale czasem człowiek potrzebuje jednak odrobiny prywatności. Czworonogi takiego pojęcia nie znają, w związku z czym chcą nam towarzyszyć na każdym kroku. Na pewno zastanawialiście się kiedyś, dlaczego pies drepcze za wami do toalety i uporczywie domaga się waszego towarzystwa akurat w takiej chwili. Znamy powód, a jest on zadziwiający!

Pies idzie za tobą do toalety i naciska, by spędzać z tobą czas akurat w tak intymnej chwili? Nie jesteś jedyny. Każdy pupil, który kocha swojego pana chciałby towarzyszyć mu przez cały czas. Jednak to nie tylko miłość i tęsknota za właścicielem kieruje psem, który próbuje sforsować drzwi do łazienki. Powód jest zupełnie inny i niektórych może naprawdę zaskoczyć. Kto by pomyślał?

Słodki szczeniak nie rozumiał, co dzieje się w lustrze. Bezcenna reakcja zwierzaka na swoje odbicieSłodki szczeniak nie rozumiał, co dzieje się w lustrze. Bezcenna reakcja zwierzaka na swoje odbicieCzytaj dalej

Dlaczego pies chodzi za mną do toalety?

Dlaczego pies chodzi za tobą do toalety? Odpowiedź jest prosta, jednak wcale nie oczywista. Twój pupil tak bardzo chce towarzyszyć ci w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, ponieważ uważa, że jesteś wtedy najbardziej bezbronny. Pies traktuje cię jak członka swojego stada, w związku z tym chce być przy tobie i chronić cię, najlepiej przez cały czas. Można powiedzieć, że czworonogi zakładają, że kiedy jesteś pod prysznicem lub na toalecie, jesteś zupełnie bezbronny i skupiony na tej jednej czynności, więc w razie zagrożenia nie będziesz miał się jak obronić - podobnie przecież jest w ich przypadku. Na spacerze psy załatwiając się zerkają w twoją stronę właśnie po to, by upewnić się, czy w razie czego będziesz w stanie je obronić przed ewentualnym zagrożeniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Piątka dla zwierząt w zmienionej formie. Odrzucono jedno z ważniejszych ograniczeń
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
3. Dlaczego na wiewiórkę mówimy Basia? Zagadka nie taka prosta jak myślisz

Dlaczego pies idzie za mną do łazienki?

Psy to zwierzęta stadne i jeśli są przywiązane do opiekuna, będą go traktować jak członka własnego stada. W stadzie nie istnieje pojęcie prywatności, w związku z czym pies nie rozumie, że czasem potrzebujesz iść gdzieś sam. Jeśli śledzi cię w drodze do toalety i chce wejść z tobą do środka, powinieneś się właściwie cieszyć - to znak, że pupil cię kocha i chce cię bronić, nawet jeśli jest malutkim yorkiem lub leniwym staruszkiem. Poza tym twoje mieszkanie jest też jego terenem, górę bierze więc także ciekawość, dlaczego idziesz gdzieś bez niego i zamykasz drzwi. Pies jest naprawdę oddanym przyjacielem i nie powinniśmy się na niego gniewać, gdy stoi pod drzwiami do łazienki, jednak należy go nauczyć, że czasem musi odpuścić. W tym celu powinno się wprowadzić trening, który pomoże psu zrozumieć, że nie musi siedzieć z tobą w łazience albo skamleć przed wejściem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Studentka przez telefon poprosiła mamę o pieniądze. Nie była świadoma, że słucha jej ktoś jeszcze
  2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  3. Stado małych pand zbuntowało się przeciwko opiekunce. Nagrano ich uroczą potyczkę
  4. 10-latek wyszedł na spacer z psem, wrócił do domu z granatem. Szybka reakcja matki i babci
  5. Wyszła z psem na spacer, znalazła ogromnego grzyba. Zdjęcia kani wprawiają w osłupienie
  6. Nadciąga fala olbrzymich upałów. Naukowcy nie mają wątpliwości. Żar będzie lał się z nieba

źródło: zooplus.pl

Następny artykuł