Czy to dobry pomysł, żeby psiak spał w jednym łóżku z właścicielem?
Źródło: unsplash/Rafal Jedrzejek

Czy można spać z psem w łóżku? Właściciele zwierzaków nie ucieszą się z tych słów

15 Sierpnia 2020

Pies w łóżku wraz z właścicielem - to sporna kwestia. Niektórzy miłośnicy zwierzaków nie mają nic przeciwko, aby ich pupil towarzyszył im w drzemce, podczas gdy inni nie pozwalają swoim czworonogom nawet zbliżyć się do świeżej pościeli. Eksperci nareszcie odpowiadają na nurtujące pytanie - czy można spać razem z psami?

Pies ze względu na swój wrodzony terytorializm posiada potrzebę znalezienia swojego własnego kąta. Wygodne posłanie na wyłączność, na którym w każdej chwili może zażyć orzeźwiającej drzemki to jeden z luksusów, który opiekunowie oferują swoim zwierzętom. Mimo tego, że pupil powinien być od najmłodszych lat uczony, gdzie znajduje się jego miejsce to prawdopodobnie każdy właściciel czworonoga doskonale zna to uczucie, gdy rano budzi się w łóżku w towarzystwie niesfornego czworonoga. Jednakże, czy wspólne spanie u boku zwierzęcia może wywoływać problemy zdrowotne? Lekarze doradzają.

Puścili buldogom film z dreszczykiem. Kto by przewidział, że zareagują w taki sposóbPuścili buldogom film z dreszczykiem. Kto by przewidział, że zareagują w taki sposóbCzytaj dalej

Pies z dzieckiem w łóżko to nienajlepszy pomysł

Większość dzieci uwielbia przytulać się do swoich pupili, ponieważ zarówno zwierzę, jak i mały człowiek o wiele bardziej potrzebują bliskiego kontaktu i miłości. Z tego samego powodu maluchy chętnie zapraszają swoje pieski pod pościel, kiedy tylko rodzice nie patrzą. Jednakże, lekarze radzą, aby dorośli nie pozwalali swoim podopiecznym na wspólne drzemki w łóżku. Powodów jest kilka - chodzi zarówno o względy niehigieniczne, jak i bezpieczeństwo malucha. Nie należy ignorować ryzyka płynącego z dzielenia łóżka z psem.

Podczas snu dorośli oraz dzieci w sposób dynamiczny zmieniają pozycję. W przypadku, gdy manewr zdarzy się zbyt raptownie dziecko może przypadkiem uderzyć psa i sprowokować go do ugryzienia lub podrapania. Ponadto, dziecko jest postrzegane przez psa niejako "ludzkie szczenię", dlatego zwierzę, które podświadomie czuje potrzebę utworzenia hierarchii stada może spróbować walczyć o dominację.

DZISIAJ GRZEJE:1. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli
2. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Powszechnie wiadomo, że dzieci są szczególnie wrażliwe na infekcje czy alergie. Nawet najdokładniej wykonywane zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne nie dają stuprocentowej gwarancji czystości i nieobecności groźnych zarazków czy pasożytów na skórze i sierści zwierzęcia. Pupile przebywające w łóżku z najmłodszymi domownikami mogą pośrednio przyczynić się do pogorszenia zdrowia dzieci oraz wystąpienia u nich reakcji alergicznej.

- Jeżeli dziecko ma objawy alergii, należy ograniczyć kontakt z alergenami, a więc i pupilem. Konsekwencje alergii mogą prowadzić do rozwoju niebezpiecznych chorób, takich jak chociażby astma oskrzelowa - ostrzega dr Anna Krysiukiewicz-Fenger.

Istnieje także ryzyko zarażenia się człowieka chorobami odzwierzęcymi. Toksoplazmoza, choroba kociego pazura, borelioza to jedynie kilka z potencjalnych chorób, które człowiek może nabyć wskutek zbyt bliskiego kontaktu ze swoim czworonogiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta wskoczyła do wody. Sekundy później jej rodzina zaczęła krzyczeć z przerażenia, porażające nagranie
  2. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku
  3. Zaopiekowali się bardzo wychudzonym husky. Kiedy poczuł się lepiej, zmienił się nie do poznania
  4. Malutkie kotki prawie zostały sierotami. Niebywałe, co dla nich zrobił owczarek niemiecki
  5. Czy można spać z psem w łóżku? Właściciele zwierzaków nie ucieszą się z tych słów
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: medicover.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł