pies wrocław
Źródło: Facebook/ekostraż

Ręce opadają. Ktoś przywiązał psa nocą do ławki, zostawił mu "pakiet" i wyzbył odpowiedzialności

16 Listopada 2020

Pies został porzucony pod osłoną nocy w parku. Właściciel chciał wyzbyć się odpowiedzialności, zostawił biedne zwierzę na pastwę samo na pastwę losu. Porzuconego psiaka zauważyli przechodnie i skontaktowali się z Ekostrażą prosząc o pomoc.

Pies miał wiele szczęścia, że szybko został zauważony przez przechodniów. Pseudowłaściciel mógł go porzucić w lesie, w nieuczęszczanym miejscu, gdzieś, gdzie nikt nie chodzi. Jednak zrobił to w parku, licząc na to, że ktoś zaopiekuje się zwierzęciem. Niemniej jednak porzucenie psa wciąż jest przestępstwem. Choć opiekun zostawił mu pakiet, to nie tak to się robi...

Joanna Krupa pochwaliła się nowymi zdjęciami z córeczką. Pokazała, co jest absolutnym obowiązkiem każdego rodzica, brawoJoanna Krupa pochwaliła się nowymi zdjęciami z córeczką. Pokazała, co jest absolutnym obowiązkiem każdego rodzica, brawoCzytaj dalej

We Wrocławiu ktoś przywiązał do ławki psa

- Eleganckie porzucenie psa z „pakietem startowym” Godz. 1 w nocy a my jedziemy po psa przywiązanego podobno od dłuższego czasu do ławki w podwórzu przy ulicy Jedności Narodowej nr 44 we Wrocławiu. Pies otrzymał na nową drogę od porzucającego pakiet startowy w postaci worka karmy Puffi - czytamy na Facebooku Ekostraży.

Pies został zabezpieczony i trafił do azylu. Jest zdezorientowany. Nie wie, dlaczego właściciel go porzucił.

- Czy ktoś kojarzy psa ? Około 3 letni, waga ponad 30 kg, pewnie kiedyś był uroczym, przypominającym labka, szczeniakiem. Pies jest zdezorientowany, czeka w naszym azylu. Jeśli wiecie kto tak „elegancko” załatwia sprawy piszcie do nas wiadomość na fb. Historia mogła mieć różne przebieg - czekamy na informację, jaka jest historia tego psiaka. I jasne - mógł wywieźć do lasu, wrzucić do studni, itd - co nie zmienia faktu ze był za niego odpowiedzialny i tej odpowiedzialności się wyzbył - dodają pracownicy Ekostraży.

Internauci wściekli

Po publikacji postu w mediach społecznościowych, internauci nie pozostawili na właścicielu suchej nitki. Biedny pies nie zasłużył na taki los. Każde ze zwierząt powinno być kochane, otoczone opieką i najlepszymi warunkami.

- Ludzie nie maja ani serca ani sumienia. Zostawiam to karmie, niech wróci z mocna siła.
- Brak słów...
- Jak tak można, nie rozumiem i nie zrozumiem - czytamy w mediach społecznościowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot nie śpi w nocy? Prawda może cię zaskoczyć
2. Nowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekali

3. Prezydent Turkmenistanu kocha psy. W stolicy odsłonięto 15-metrowy pomnik jego ulubionej rasy

Kara za znęcanie się nad zwierzętami

Właścicielowi zwierzaka grożą 3 lata pozbawienia wolności. Porzucenie jakiekolwiek zwierzęcia jest karane, jest to forma znęcania się nad bezbronnym zwierzęciem.

Jeśli opiekun nie był w stanie dłużej zajmować się pupilem, to powinien poszukać dla niego domu, zgłosić się do schroniska. Każdy właściciel zwierzaka może zrzec się do niego praw w azylu. Pracownicy nie mają prawa odmówić, a jeśli miejsce będzie przepełnione pomogą wskazać inną placówkę, która przyjmie czworonoga.

Czy uważasz, że kary w Polsce są wystarczające?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizowaćDlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Wicepremier zdradził, co czeka LOT. Padły ostre słowa, chodzi o miliardy
  3. Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcenna
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Rolnik z polskiej wsi chciał zagłodzić krowę na śmierć. Absurdalny powód, nie mieści się w głowie
  6. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  7. Specyfikacja Galaxy S21 ujawniona w olbrzymim wycieku. Niewiarygodne, co Samsung zamierza upchnąć w środku

źródła: Facebook/ekostraż

Następny artykuł