Pies w lesie
Źródło: unsplash/Jonathan Cosens Photography

Dramat w Zgorzelcu. Bezlitośnie strzelał do psa, zostawił go w lesie. Wiemy już, kto jest sprawcą

16 Listopada 2020

Pies w stanie krytycznym został znaleziony w zgorzeleckim lesie. Zwierzę miało wbite w ciało strzały z kuszy, dlatego właściciele zgłosili sprawę na policję. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku przez długi czas prowadzili poszukiwania sprawcy, aż wreszcie udało im się go zatrzymać. 33-letni mieszkaniec Pieńska usłyszał już zarzuty.

Pies należący do mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, doznał poważnych obrażeń w wyniku postrzelenia z kuszy. Sytuacja wyszła na światło dzienne pod koniec października bieżącego roku, kiedy funkcjonariusze lokalnego oddziału policji zostali powiadomieni o popełnieniu przestępstwa przez nieznanego sprawcę.

Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"Czytaj dalej

Biegał za psem po lesie i strzelał do niego z kuszy

Policjanci, którzy zajęli się sprawą postrzelonego psa, nie mieli wątpliwości, że działanie sprawcy odznaczało się wyjątkowym okrucieństwem. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, oprawca początkowo zabrał psa do lasu, aby następnie urządził tam zabawę w strzelanie do żywego celu.

Zranione zwierzę zostało porzucone na pewną śmierć, lecz całe szczęście w porę otrzymało pomoc i po odbytej rekonwalescencji wróciło do prawowitej właścicielki.

Poszukiwania sprawcy nie trwały długo. Dzięki sprawnie przeprowadzonym czynnościom operacyjnym policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad psem. Wbrew podejrzeniom, nie jest on zbuntowanym nastolatkiem, lecz dorosłym, w pełni świadomym konsekwencji dokonanej zbrodni 33-letnim mężczyzną!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wróciła do domu i nogi się pod nią ugięły. Mina golden retrievera mówi wszystko, nie miał powodu do dumy
2. Gwiazdor "Złotopolskich" i "Miodowych lat" został ojcem. Wiemy jak dziś wygląda życie Omara Sangare
3. Ręce opadają. Ktoś przywiązał psa nocą do ławki, zostawił mu "pakiet" i wyzbył odpowiedzialności

Podczas przeszukania, w jego domu znaleziono kuszę z celownikiem załadowaną bełtami oraz woreczek z dodatkowymi bełtami i grotami. Były to dokładnie te pociski, którymi został ugodzony niewinny czworonóg.

Mężczyzna został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Zatrzymanemu grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Niemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagraneNiemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnych
  3. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Rolnik z polskiej wsi chciał zagłodzić krowę na śmierć. Absurdalny powód, nie mieści się w głowie
  6. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  7. Skrócą podróż pociągiem z 3 godzin do 30 minut. Niewiarygodna technologia Koreańczyków, Polskę przejechałbyś w godzinę

źródło: zgorzelec.naszemiasto.pl

Następny artykuł