Swiatzwierzat.pl
Wulgarne hasła na drzwiach

facebook/Ochotniczy Patrol Zwierzęcy

Śląsk: Trwa sąsiedzka awantura o psa. Wandale pozostawili wulgarną wiadomość na drzwiach mieszkania

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pies stał się przysłowiową kością niezgody wśród sąsiadów na jednym ze śląskich osiedli. Wandale umieścili na drzwiach właścicielki czworonoga wulgarne napisy, świadczące o nienawiści wobec jej pupila. Pies cierpi na lęk separacyjny, dlatego

Trwa wojna sąsiedzka w Wodzisławiu Śląskim. Właścicielka czarnego psa w typie labradora jest narażona na ataki ze strony sąsiadów, którzy gnębią ją za to, iż nie jest w stanie zapanować nad strachem jej podopiecznego podczas nieobecności w mieszkaniu. 

Sąsiedzi nienawidzą psa jednej z mieszkanek

Wstrząsający akt wandalizmu skierowany przeciwko opiekunce czworonoga rozegrał się na osiedlu 26 marca. Został on uwieczniony na zdjęciach, a następnie zgłoszony Powiatowej Komendzie Policji jako dowód niszczenia mienia. Kobieta jest pewna, że sprawcą jest jeden z sąsiadów, któremu jej pies najwidoczniej przeszkadza czy też go nienawidzi.

Na przedstawionych fotografiach widać, że ktoś pozostawił na drzwiach mieszkania właścicielki czarnego czworonoga wulgarną wiadomość o treści "Wypierdalać z psami!". Umieścił także błyskawicę, posługując się hasłem politycznym kojarzonym ze Strajkiem Kobiet w mylny sposób.

W sprawę zaangażował się Ochotniczy Patrol Zwierzęcy, który zwrócił się do swoich odbiorców o udostępnianie wpisu w celu ustalenia tożsamości sprawcy.  

- My apelujemy o udostępnienie i pomoc w odnalezieniu sprawcy. Nie chcemy, by myślał/myślała, że psa można "Wypierdolić"! Z takim "szlachetnym" podejściem za moment może dojść do tragedii, tyle się już słyszy o kiełbasach nafaszerowanych trutką lub gwoździami - piszą członkowie fundacji.

Pies boi się zostawać sam w domu

Opiekunka czarnego psa jest bardzo zmartwiona zaistniałą sytuacją, dlatego postanowiła zareagować w odpowiedzialny sposób i rozpoczęła pracę z behawiorystą nad zachowaniem jej pupila. Zwierzak cierpi na lęk separacyjny, dlatego jego właścicielka chce go nauczyć, że nie musi się bać, kiedy zostaje sam w domu.

Oprócz tego kobieta zamontowała w domu kamerę, która umożliwia jej obserwowanie zwierzaka i kontrolować jego ewentualnych ataków paniki na odległość. Może być to także skuteczne narzędzie do ocenienia, czy sąsiedzi mają uzasadnione powody do złości na jej podopiecznego. 

Kobieta w obawie przed kolejnymi atakami ze strony sąsiadów wywiesiła w bloku ogłoszeniu dotyczące nękania. Chcąc uniknąć dalszego prześladowania jej i jej psa, podkreśliła, iż podczas próby zmazania przekleństw w drzwi rozpuszczalnikiem nabawiła się alergii, co także będzie skutkowało poważnymi konsekwencjami prawnymi. 

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >