pies szczeka
Źródło: pixabay.com/Candid_shots

Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwili

15 Listopada 2020

Pies Rambo w ostatniej chwili zaalarmował rodzinę ze Zgierza, że zagraża im niebezpieczeństwo. Właściciel zwierzaka, 19-letni pan Tomek potwierdza, że gdyby nie Rambo, mogło dojść do tragedii. "Owszem, włączyła się czujka przeciwpożarowa, ale my byśmy na nią nie zareagowali. Chyba mogę powiedzieć, że życie zawdzięczamy psu", stwierdził właściciel w rozmowie z "Faktem".

Pies został adoptowany przez Tomka ledwie kilka dni temu, a już okazał się najwierniejszym przyjacielem. Gdyby nie szczekanie psa, właściciel nie obudziłby się, kiedy w domu wybuchł pożar. Obok spała 17-letnia dziewczyna 19-latka i ich dwumiesięczne dziecko. Na szczęście młody mężczyzna myślał trzeźwo i od razu przystąpił do działania. Jednak w walce z ogniem ucierpiały jego ręka i noga.

Kotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliKotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliCzytaj dalej

Pies uratował rodzinę

Cała sytuacja rozegrała się w Zgierzu (łódzkie). Była noc, około godziny 3 nad ranem, kiedy 19-letni Tomek został obudzony, przez swojego niedawno przygarniętego, sporych rozmiarów psa, Rambo.

- On na mnie wskoczył. Waży trochę, więc natychmiast się obudziłem. Po chwili już wiedziałem, dlaczego tak dziwnie się zachował - relacjonował właściciel w rozmowie z "Faktem" - Zobaczyłem buchające płomienie. Wstałem na równe nogi.

Pan Tomek błyskawicznie wstał i obudził mieszkających w lokalu obok babcię i ojca jego dziewczyny oraz sąsiada. W tym czasie 17-letnia matka, Roksana próbowała ochronić ich synka przed gorącem i dymem.

Na szczęście już 3 minuty po zgłoszeniu, na miejscu była straż pożarna. Właściciel Rambo jednak już zdążył poradzić sobie z płomieniami, ale i tak musiał trafić do szpitala. Na ręce ma poparzenia drugiego stopnia, ucierpiała też jego noga. Pan Tomek cieszy się jednak, że nic nie stało się jego dziewczynie i ich synkowi, Alankowi.

- To najważniejsze, że udało się ich uratować. To była naprawdę ciężka sytuacja. Pierwszy raz się w takiej znalazłem i mam nadzieję, że ostatni. Gdyby nie Rambo, nie wiem co by było - przyznaje 19-latek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mama powiedziała córkom, że nie dostaną wymarzonego psa. Zapanowała histeria, wtedy ojciec zrobił niezwykłą rzecz
2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Życie zawdzięczają psu

- Owszem, włączyła się czujka przeciwpożarowa, ale my byśmy na nią nie zareagowali. Chyba mogę powiedzieć, że życie zawdzięczamy psu. Został przeze mnie przygarnięty zaledwie półtora tygodnia temu i już pokazał, że jest prawdziwym przyjacielem - podsumowuje dumny właściciel.

Nie ma wątpliwości, że pies uratował życie swojej nowej rodzinie. Na razie Roksana nie może wrócić z małym synkiem do zniszczonego mieszkania - osmalone ściany i smród spalenizny uniemożliwiają przebywanie tam dwumiesięcznego chłopca.

- To kwestia instalacji, bo już raz pojawił się ogień pod czajnikiem elektrycznym, wtedy na szczęście nic się nie stało. Teraz, gdyby nie pies nie wiem, jak by się to skończyło - przyznaje młoda mama.

O konkretnych przyczynach pożaru będą wypowiadać się rzeczoznawcy. Miejmy nadzieję, że rodzina szybko stanie na nogi, a ich przygarnięty pies będzie do końca tak dobrym przyjacielem, jakim się okazał!

Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezNiewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Oficjalne stanowisko władz. Lockdown i godzina policyjna do 6 grudnia, za granicą źle się dzieje
  3. W opolskim pies rzucił się na ośmiolatkę. Przewieziono ją helikopterem do szpitala
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Otrzymała wymarzony prezent od dzieci. Kiedy starsza pani zmarła, jej syn wyznał poruszającą prawdę
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Poważna awaria w elektrowni jądrowej na Białorusi. Sąsiednie kraje żądają wyjaśnień, niepojące doniesienia

źródła: fakt.pl

Następny artykuł