Policja Bemowo
Źródło: policja.pl

Warszawa. Zamknął psa w aucie, które stało w nasłonecznionym miejscu. Stan zwierzaka pogarszał się z każdą minutą

15 Czerwca 2020

Pies został zamknięty w samochodzie, które właściciel zaparkował w nasłonecznionym miejscu. Zwierzę szukało ratunku, wycieńczone leżało pod fotelem, aby złapać od ziemi trochę chłodu. Kiedy policjanci przybyli na miejsce wiedzieli, że nie mogą dłużej czekać na właściciela. Musieli działać.

Warszawscy policjanci uratowali psa, który został zamknięty w stojącym na słońcu pojeździe. Temperatura tego dnia (12.06.2020) wyraźnie dopisywała. W Warszawie na termometrze było ponad 27 stopni Celsjusza. Temperatura zdecydowanie nie sprzyjała długim spacerom ze zwierzakami, ani innym aktywnościom, które mogą narazić czworonogi na np. udar słoneczny. Niestety, pewien właściciel psa zachował się w skandaliczny sposób. Zostawił pupila w aucie bez dostępu do powietrza czy wody.

Bemowo. Zostawił psa w nagrzanym aucie

Policjanci z Bemowa zostali zawiadomieni przez przechodniów, którzy zauważyli skulonego psa w pojeździe. Po odczekaniu 15 minut na miejscu i braku właściciela, zdecydowali się wezwać policję do samochodu zaparkowanego przy ul. Wrocławskiej. Mundurowi błyskawicznie zjawili się na miejscu. Pies leżał na podłodze między przednim fotelem kierowcy a tylną kanapą pojazdu. Zwierzę było słabe i osowiałe, jego stan zdrowia pogarszał się z każdą minutą.

4 szczeniaki zostały zamknięte w aucie. Zwierzaki nie miały powietrza, miski wody, bardzo cierpiały4 szczeniaki zostały zamknięte w aucie. Zwierzaki nie miały powietrza, miski wody, bardzo cierpiałyCzytaj dalej

- Policjanci o całej sytuacji powiadomili oficera dyżurnego. W tym samym czasie inni funkcjonariusze próbowali ustalić właściciela pojazdu. Stan psa z każdą minutą się pogarszał, w końcu policjanci zdecydowali się wybić szybę w aucie i wydostać zwierzę ze środka. Gdy pies był już bezpieczny, policjanci zaopiekowali się nim i podali mu wodę - czytamy na stronie policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Na zdjęciu ukrywa się kot. 85% internautów nie wierzy, że naprawdę tak jest
2. Owczarek zbliżył się do noworodka, nikt nie mógł przewidzieć konsekwencji. Rodzice dziecka pogrążyli się w żałobie

Mundurowi dotarli do lokalu, w którym miał przebywać właściciel samochodu marki opel. Nikogo nie zastali na miejscu, pies trafił do schroniska. Opiekun zwierzęcia skontaktował się z mundurowymi po około 2 godzinach. Policjanci prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że zostawione zwierzę w samochodzie w upalne dni może ulec przegrzaniu, odwodnieniu, udarowi czy nawet uduszeniu. Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy zwierzę znajdujące się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu, poinformujmy policjantów, telefonując pod numer tel. alarmowego 112 - apelują policjanci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies w auciePiesek został uratowany przez policjantów
policja.pl

Pies w aucieMundurowi wybili szybę w aucie
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna znalazł psa leżącego na schodach. Kiedy mu się przyjrzał, nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Husky miał iść spać, kiedy usłyszał swoją ulubioną piosenkę. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Małżeństwo chciało uśpić zdrową suczkę. Kiedy lekarz usłyszał prawdziwy powód, podjął decyzję
  4. Zdrowy pies umarł po codziennym spacerze. Wszyscy właściciele muszą uważać
  5. 4 szczeniaki zostały zamknięte w aucie. Zwierzaki nie miały powietrza, miski wody, bardzo cierpiały
  6. Słynna zagadka z małym chihuahua i ciastkiem. Możesz być bardzo zdziwiony, szukając rozwiązania

Źródło: policja.pl

Następny artykuł