Pies smutny leży
Źródło: unsplash/Erda Estremera

Zauważyła zabłąkanego psa przy ulicy. Szczegóły tylko dla ludzi o mocnych nerwach

15 Maja 2020

Pies biegał zagubiony po miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki. Czworonoga zauważyła kobieta kierująca autem, zatrzymała się. Gdy wysiadła z samochodu, nie mogła uwierzyć w bestialski czyn, który ktoś popełnił na zwierzęciu. Wezwała pomoc.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 maja. Kobieta jadąc obwodnicą Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyła zabłąkanego psiaka. Zwierzę wyraźnie potrzebowało pomocy. Widać było, że nie wie, gdzie jest, cała sytuacja go przeraża. Kobieta zatrzymała samochód i podeszła do czworonoga. Gdy spojrzała na psiaka, zamurowało ją. Okazało się, że zwierzę miało wrośnięty w szyję krowi łańcuch! Kobieta wezwała pomoc.

Pies miał wrośnięty w szyję krowi łańcuch

Strażnicy Mijescy przyjęli zgłoszenie i udali się na miejsce. Zabrali czworonoga do kliniki weterynaryjnej, gdzie pies otrzymał niezbędną pomoc.

Trafił do nas około 2 letni pies z wrośniętym w skórę szyi łańcuchem. Praktycznie cała skóra szyi była objęta martwicą co spowodowało odór rozkładającego się ciała i ogromny ból dla psiaka. Zwróciliśmy się do strażaków z Modlina Twierdza o pomoc w ewentualnym zdjęciu łańcucha – powiedziała portalowi wirtualnynowydwor.pl, dr Ewa Dunal z przychodni weterynaryjnej Mastif.

Lekarce udało się zdjąć łańcuch, którego oczka były powiązane szmatą. Zwierzę było chętne do współpracy, choć zostało skrzywdzone przez człowieka, pozwalało się dotykać. Widać było, że wciąż ufa ludziom. Pies został zatrzymany w klinice, skąd później trafi do schroniska. Policjantom na razie nie udało się ustalić skąd jest zwierzę. Za takie zachowanie może grozić bardzo surowa kara!

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Husky uciekł z domu. Kamery zdradziły powód jego zachowania, właścicielka nie mogła uwierzyć
2. Suczka „poprosiła” ratowników o uratowanie jej szczeniaków. Gest psa wzrusza do łez

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

Uwaga! Zdjęcia są bardzo drastyczne!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy czekały na narodziny dziecka. Ich reakcja na bobasa jest nieprawdopodobna, na szczęście wszystko się nagrało
  2. Dron udający kolibra nagrał niezwykłe zjawisko w świecie zwierząt. Wideo zachwyca
  3. Sfinks znalazł nietypowe miejsce do kąpieli. Nagranie powala na łopatki
  4. Bezdomny pitbull przeszedł poważny zabieg. Zachowanie lekarza budzi wielki podziw
  5. Odnalazła suczkę po 2 latach. Reakcja psa i właścicielki wyciska łzy z oczu
  6. Ubrał psa w piżamę, bo tak właśnie wygląda kwarantanna. Polski dziennikarz podbił serca internautów

Źródło: wirtualnynowydwor.pl

Następny artykuł