Pies stoi
Źródło: pixabay/Virvoreanu-Laurentiu

Zdrowy pies umarł po codziennym spacerze. Wszyscy właściciele muszą uważać

14 Czerwca 2020

Pies został zabrany na spacer przez swoich właścicieli. Niestety, ci nie zadbali o niego w wystarczający sposób, zwierzę umarło. Pies nie był przygotowany na tak wysokie temperatury, jakie miały miejsce. Wszyscy właściciele czworonogów powinni uważać.

Nie wszystkie psy uwielbiają ciepłe klimaty. Gdy temperatura jest za wysoka zwierzaki szukają kawałka cienia. Większość ras czworonogów bardzo źle znosi upały, stąd nie należy zabierać ich na długie spacery w słońcu, czy pozostawiać bez miski chłodnej wody. Psy czy koty bardzo męczą się w upalne dni, pod żadnym pozorem nie można ich wtedy pozostawiać w zamkniętych samochodach czy miejscach, gdzie nie dopływa powietrze. Mało tego, zwierzaki zawsze powinny być pod nadzorem, aby w razie pogarszającego się samopoczucia, właściciel był w stanie zareagować. Niestety, nie wszyscy opiekunowie pamiętają o zasadach podczas upałów. Wiele psów bardzo cierpi z tego powodu, niektóre zwierzaki umierają wycieńczone spacerami w słońcu...

Pies zmarł po spacerze

Organizacja RSPCA ponownie ostrzega właścicieli psów o rozsądek podczas upalnych dni. Przypomina historię zdrowego i silnego czworonoga, który zmarł po jednym ze spacerów latem. 5-letni pies został zabrany z samego rana na dwór przez swoich właścicieli. Termometr wskazywał 21 stopni Celsjusza. Dla psa było już za gorąco. Pupil zmarł na udar cieplny, nie udało się go uratować.

Kiedy zobaczysz psa z żółtą wstążką, nie podchodź dla niego. Dlaczego?Kiedy zobaczysz psa z żółtą wstążką, nie podchodź dla niego. Dlaczego?Czytaj dalej

- Pomimo wielu ostrzeżeń przed słońcem, wciąż widzimy psy wyprowadzane na spacer do sklepu, do szkoły czy, kiedy właściciele idą do pracy. Rozumiemy zasadniczą naturę wyprowadzania psa, jednak należy pamiętać, że chodzenie w wysokich temperaturach może spowodować poważne i nieodwracalne szkody, a w niektórych przypadkach śmierć - czytamy na cambridge-news.co.uk.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kobieta poprosiła husky o zmianę miejsca. Reakcja zwierzaka jest bezbłędna
2. Na zdjęciu jest pies. 90% internautów nie potrafi go znaleźć

Jak dbać o psa podczas upałów?

Zarówno szczeniak jak i starszy pies może dostać udaru cieplnego. W gorące dni nie należy wyprowadzać zwierzaki na długie spacer, a na zewnątrz najlepiej szukać cienia. Pies powinien mieć dostęp do miski ze świeżą, chłodna wodą.

Jakie są objawy przegrzania u zwierząt?

- szkliste oczy
- ciężkie dyszenie
- nadmierne pragnienie
- wymioty, biegunka (krwawa)
- jasno lub ciemnoczerwony język, dziąsła
- podwyższona temperatura ciała
- osłabienie
- drgawki
- nadmierny ślinotok
- utrata przytomności
- przyspieszony puls i bicie serca

ZOBACZ ZDJĘCIA:

PiesDwa psy
pixabay/seadog

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak myślicie, jak ma na imię dostojny kot?
  2. Szczeniaki jedzą o tej samej porze. Liczba zwierzaków jest imponująca
  3. Próbowała psa zabrać z parku. Reakcji zwierzaka nie zapomni do końca życia, wszystko się nagrało
  4. Porzucony przy drodze szczeniak bał się ludzkiej dłoni. Niewiarygodne, jak zmienił się dzięki miłości i wsparciu
  5. Suczka nie chciała opuścić ramion mężczyzny. Bała się, że znów czeka ją straszny los

Źródła: cambridge-news.co.uk

Następny artykuł