Pies własnym ciałem grzał kogoś innego
Źródło: facebook/Facebook / Pet and Wildlife Rescue

Znalazła zziębniętego pieska przy drodze. Gdy zobaczyła, kogo otulał ciałem, serce zabiło jej mocniej

13 Października 2020

Pies został zauważony podczas wyjątkowo mroźnego dnia. Zwierzątko leżało skulone na poboczu drogi, czekając na wybawcę, który mógłby wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Kiedy kobieta pochyliła się nad porzuconym czworonogiem, odkryła, że w nawet najgorszych sytuacjach zwierzęta przekładają dobro innych nad swoje własne. Po chwili napłynęły jej łzy do oczu.

Pies, chociaż wykazuje bliskie pokrewieństwo, nie jest wilkiem, dla którego życie w stadzie ma ponadprzeciętne znaczenie. Dla ich dzikich kuzynów wykluczenie czy oddzielenie się od watahy jest najgorszą możliwą karą, ponieważ zakłóca to hierarchię w grupie oraz odbija się na efektywności polowań. Niemniej jednak, wśród ekspertów i miłośników zwierząt przyjęła się opinia, że psy również są gatunkiem należącym do zwierząt stadnych. Okazuje się, że w obliczu opresji czworonożni przyjaciele człowieka potrafią wsłuchać się w swój wewnętrzny instynkt i przyjąć pod opiekę inne zwierzęta wymagające pomocy. Co ciekawe, członkami ich stada nie zawsze muszą zostać tylko psiaki.

Podczas awantury rzuciła szczeniakiem w mężczyznę. Nagrały to kamery, powód wprawia w osłupieniePodczas awantury rzuciła szczeniakiem w mężczyznę. Nagrały to kamery, powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Pies otulił własnym ciałem zziębnięte maleństwa

Pewna kobieta opowiedziała historię wyjątkowego psa, którego przypadkiem zauważyła na drodze podczas lodowatego wieczoru. Do wzruszającego spotkania doszło na poboczu drogi w Ontario w Kanadzie, gdzie pogoda potrafi być naprawdę przeszywająco mroźna. Przypadkowa osoba o dobrym sercu dostrzegła, że tuż obok autostrady leży bezdomny pies, który usiłował przetrwać na chłodzie. Od razu ruszyła na pomoc, nie chcąc dopuścić, aby stała mu się jeszcze większa krzywda. Gdy była już tuż obok niego, zauważyła, że czworonóg nie był całkowicie sam.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podczas awantury rzuciła szczeniakiem w mężczyznę. Nagrały to kamery, powód wprawia w osłupienie
2. Fatalne informacje dla właścicieli psów. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
3.
Po opuszczeniu szlabanu wjechał z psem na przejazd kolejowy. Od tragedii dzieliły ich centymetry, wstrząsające nagranie

Kobiecie ścisnęło się serce, gdy ujrzała, że bohaterski psiak własnym ciałem próbował ogrzać zmarznięte kocięta. Nie miała pojęcia, skąd całe stado mruczków znalazło się w tej okolicy bez mamy, jednak podejrzewała, że musiało dojść do tragedii. Nie zwlekając zabrała całą gromadkę do samochodu i czym prędzej pognała w stronę najbliższej kliniki weterynaryjnej. Na miejscu miotem osieroconych kociąt oraz zwierzakiem o złotym sercu zajęli się lekarze, dla których pewne było to, że gdyby nie pies, maleństwa nie przeżyłyby nocy.

- To, co uczynił ten psiak jest niesamowite! Zobaczcie, ile w zwierzakach jest empatii. Czynią dobro nie licząc na pochwałę. Po prostu tak podpowiada im instynkt - komentowali internauci, którzy obejrzeli zdjęcia zwierzaków na stronie kliniki weterynaryjnej.

Kiedy wszystkie zwierzęta wróciły do zdrowia, pracownicy schroniska przekazali je do adopcji, a wkrótce znalazły nowych właścicieli. Ich historia jest dowodem na to, że w świecie zwierząt nie ma miejsca na sztuczne podziały. Potrafią pomagać sobie nawzajem i traktować inne stworzenia jak własną rodzinę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies i uratowane kocięta

Szczęśliwa rodzinka

Po opuszczeniu szlabanu wjechał z psem na przejazd kolejowy. Od tragedii dzieliły ich centymetry, wstrząsające nagraniePo opuszczeniu szlabanu wjechał z psem na przejazd kolejowy. Od tragedii dzieliły ich centymetry, wstrząsające nagranieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bohaterka "Królowych życia" opublikowała wzruszające i nieznane dotąd zdjęcia ze ślubu. Wielu może być zaskoczonych
  2. Owczarek niemiecki i dziecko. Pies zareagował błyskawicznie, gdy ojciec podniósł rękę na chłopca
  3. Iga Świątek wróciła do domu i kochanego kota pod osłoną nocy. Na finale rozbroiła wszystkich wspominając mruczka
  4. Uratował konia zaplątanego w łańcuchy. Otrzymał wspaniałe podziękowania
  5. Turysta znalazł młode pumy. Kocia mama stanęła w obronie, nagranie dla osób o mocnych nerwach
  6. Wyjawili prawdę o lockdownie Polski. Wielu Polaków chce go uniknąć, również turyści. Wicepremier przemówił

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł