Pies był uwięziony wewnątrz rozgrzanego samochodu
Źródło: pexels/yoss cinematic

Skandaliczne zachowanie mężczyzny. Poszedł na "10 minut" do sklepu, zostawiając w aucie psa

14 Lipca 2020

Pies został w rozgrzanym samochodzie podczas, gdy jego właściciel udał się na "szybkie" zakupy i wrócił po godzinie. Temperatura w aucie osiągnęła prawie 39 stopni. Było o krok od tragedii.

Pies cudem uniknął śmierci z przegrzania. 30-letni Bryan Brown zamieszkujący hrabstwo Escambia na Florydzie zostawił swojego pupila w aucie i wyskoczył na zakupy do pobliskiego supermarketu firmy Walmart w ubiegłą niedzielę. Temperatury w stanie Floryda należą do wyjątkowo wysokich, więc temperatura wewnątrz zaparkowanego pojazdu szybko wzrosła. Samochód dosłownie zmienił się w rozpaloną puszkę. Policjanci dostali wezwanie od przechodnia, który dostrzegł, że w silnie nagrzanym pojeździe pozostawiono cierpiące zwierzę.

Apel Schroniska na Paluchu. Pilnie potrzebni są koci wolontariuszeApel Schroniska na Paluchu. Pilnie potrzebni są koci wolontariuszeCzytaj dalej

Temperatura ciała psa wynosiła ponad 40 stopni Celsjusza

Patrol lokalnej policji niezwłocznie udał się na miejsce wezwania i znalazł samochód, w którym zamknięto psa. Trzy z czterech szyb pojazdu były stłuczone, co wskazuje na to, że najwyżej ktoś próbował pomóc zwierzakowi. Zwierzę, które funkcjonariusze znaleźli się w środku auta było skrajnie wycieńczone, miało przyspieszony oddech, a temperatura jego ciała przekroczyła 40 stopni Celsjusza. Minuty dzieliły od tragedii. Według raportu z wezwania funkcjonariusze wyciągnęli dyszącego psa z pułapki i podali mu schłodzoną wodę wewnątrz radiowozu. Jak wynika z zapisów nagrań kamer w supermarkecie, Brown wrócił do swojego pupila po godzinie, jednak próbował się tłumaczyć, że minęło zaledwie 10 minut, odkąd opuścił auto.

Dzisiaj grzeje: 1.Adoptowała kotkę po przejściach, dla której zamontowała duże parapety. Dominika Gwit o odpowiedzialnej adopcji zwierząt
2. Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem

Lokalna straż dla zwierząt przejęła opiekę nad psem, a mężczyźnie zostały postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Pamiętajcie, że pod żadnym pozorem nie należy zostawiać zwierzęcia samego w pojeździe przy wysokich temperaturach. Jeśli widzisz podobną sytuację, zgłoś ją odpowiednim władzom.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
2. Koń wpadł w nocy do studni. Rano na miejscu pojawili się strażacy oraz weterynarz
3. Doda w pięknych słowach pożegnała swojego psiego przyjaciela. Nie żyje Bestia
4. Niecodzienna akcja policji. By uratować mastiffa przesiadł się z radiowozu na kajak
5. Polscy youtuberzy podjechali pod Kościół dorożkami. Tak świętowali chrzciny córki
6. Zdjęciem psów zdradził, z kim się spotyka? Antek Królikowski nie uciszy już plotek

Źródło: weartv.com/

Następny artykuł