champi w smole
Źródło: youtube.com/ Animal Rahat

Nie mogli określić co znajduje się pod warstwą smoły i asfaltu. Okazało się, że to cudowny pies. Przemianę uchwycono na filmie

12 Sierpnia 2020

Pies wpadł w kałużę płynnej smoły, pozostawioną podczas naprawy jezdni w Solapur w Indiach. Gdy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia zobaczyli jedynie czarny kształt obklejony śmieciami i gruzem. Zwierzę było tak szczelnie pokryte kleistą substancją, że mieli problemy z rozpoznaniem jego gatunku. Dzięki ich pomocy, Champi dostała kolejną szanse na pokazanie światu, jak pięknym zwierzęciem jest.

Pies pokryty był grubą warstwą smoły i asfaltu. Wolontariusze z grupy Animal Rahat odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące zwierzęcia poszkodowanego w wypadku przy łataniu dziur w drodze. Gdy dotarli na miejsce znaleźli czworonoga, praktycznie unieruchomionego lepką cieczą. Całe futro suczki było nią oblepione. Po uwolnieniu jej z kałuży trafiła do ośrodka organizacji współpracującej z PETA. Na miejscu ratownicy przez prawie cztery dni pracowali nad usunięciem substancji z jej sierści.

Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piaskuZachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piaskuCzytaj dalej

Pies pokryty był smołą i asfaltem

Wiele zwierząt cierpi, wpadając w kałuże smoły, lub innej używanej przemysłowo kleistej cieczy. Ich futro, sklejone obcym, ciężkim płynem zmienia się w skorupę, utrudniającą lub uniemożliwiającą im poruszanie. Choć większość zwierząt umie poradzić sobie ze zwykłymi zabrudzeniami sierści, takie sytuacje je przerastają. Bez pomocy człowieka skazane są na śmierć w męczarniach. Organizacje niosące pomoc czworonogom w potrzebie bardzo poważnie traktują takie zgłoszenia. Proces oczyszczania włosia często wymaga pomocy weterynarza i wykorzystania specjalistycznych metod i sprzętów. Najpopularniejszym sposobem pomocy pechowym zwierzakom jest rozpuszczanie substancji za pomocą oleju roślinnego. W innych wypadkach dochodzi do wyrywania futra, co wiąże się z ogromnym bólem dla zwierzak, może prowadzić także do podrażnień i infekcji skóry.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Kotka rozmawia ze swoimi małymi. Właściciel nagrał pogawędkę, wideo jest przesłodkie

Pies zmienił się nie do poznania

Gdy po czterech dniach pracy ratownicy usunęli ostatnie kawałki zastygłej już smoły i przyklejonych do niej odpadów i oczom ukazał się piękny piesek. Champi przez cały długotrwały proces pozostawała spokojna i współpracowała z wolontariuszami. Prawdopodobnie rozumiała, że ludzie próbują jej pomóc. Po kilku tygodniach jej futro odrosło. Pies pokryty jest teraz piękną białą sierścią z brązowymi łatami. Gdy tylko mogła poruszać się komfortowo zaczęła biegać, skakać i zachęcać ludzi do wspólnej zabawy.Jeden z ratowników tak zżył się psem, że postanowił ją zaadoptować. Suczkę czeka szczęśliwe życie, u boku osoby, która pomogła jej, gdy potrzebowała tego najbardziej.

ZOBACZ FILM:

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  2. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza
  3. Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli
  4. Kot poważnie ucierpiał w wypadku. Niesamowite, co stało się potem z rannym mruczkiem
  5. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się
  6. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów

Źródło: people.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł