Rottweiler z żółtą wstążką
Źródło: Pixabay/andrescarlofotografia

Kiedy zobaczysz psa z żółtą wstążką, nie podchodź dla niego. Dlaczego?

12 Czerwca 2020

Pies nosi żółtą wstążkę? To bardzo ważny sygnał, nie należy go bagatelizować i ignorować. Jego znaczenie jest o wiele większe niż mogłoby się wydawać. W grę wchodzi bowiem zarówno nasze dobro, jak i czworonoga. Co takiego chcą nam przekazać właściciele psa o swoim pupilu?

Czy zaobserwowaliście, że coraz częściej można zauważyć psiaki, które noszą żółtą wstążkę? Czy mamy do czynienia z nowym trendem prosto z Paryża? Okazuje się, że kolorowy materia pełni zupełnie inną funkcję - nie jest on stylowym dodatkiem, tylko sygnalizuje otoczeniu bardzo ważną rzecz, którą każdy powinien wiedzieć. Jaką?

Dlaczego pies nosi żółtą wstążkę? Co to oznacza?

Żółta wstążka przypięta np. do obroży psiaka ma wiele znaczeń, jednak w skrócie można powiedzieć, że sygnalizuje to, że pies nie jest tego dnia w najlepszej formie i nie powinniśmy do niego podchodzić. Najczęściej właściciele czworonogów decydują się na ten dodatek, kiedy ich pupil:

1. Ma problemy z zaufaniem związane z traumatycznymi doświadczeniami
2. Jest chory
3. Jest po szczepieniu i przebywa w kwarantannie
4. Jest agresywny
5. Jest strachliwy i łatwo się płoszy
6. Ma cieczkę
7. Jest w trakcie procesu adaptacji w nowym środowisku
8. Jest w trakcie czkolenia
9. Ma silną potrzebę niezależności
10. Ma skłonności do dominacji

Tak więc przypięcie żółtej wstążki jest przejawem ogromnej odpowiedzialności ze strony właścicieli - w ten sposób można zminimalizować ryzyko np. tego, że do agresywnego psiaka podejdzie małe dziecko.

Widzisz na zdjęciu dzikie zwierzę? Tylko nieliczni są w stanie je zauważyć, zagadka stała się hitem w sieciWidzisz na zdjęciu dzikie zwierzę? Tylko nieliczni są w stanie je zauważyć, zagadka stała się hitem w sieciCzytaj dalej

Jak zatem zachować się w obecności psa z żółtą wstążką? Przede wszystkim - nie podchodzić. Bez względu, jaki jest powód tego, że czworonóg nosi tę specyficzną ozdobę, należy zachować dystans. Najlepiej też nie zwracać na niego uwagi i jeżeli jesteście w trakcie spaceru z Waszym pupilem - zachować bezpieczną odległość. O zgodę na ewentualne zbliżenie się do zwierzaka należy zapytać właściciela. Niestety - nie każdy wie, co oznacza żółta wstążka. Nawet jeśli Wasz psiak ją nosi, warto zachować uwagę i pilnować Waszego milusińskiego na każdym kroku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Horoskop chiński: tygrys, szczur, smok, a może bawół? Zwierzę zdradzi prawdę o Tobie 2. Na zdjęciu ukrywa się kot. Tylko 2 na 10 osób potrafią znaleźć go w mniej niż 15 sekund

Co sądzicie o tym pomyśle? Jak inaczej można ochronić zarówno nas, jak i psy przed niechcianymi przykrymi incydentami? Warto też pamiętać, że bez względu na to, czy pies nosi żółtą wstążkę, czy nie, potrzebuje swojej przestrzeni i poczucia bezpieczeństwa. Każde stworzenie ma swoje granice, których pod żadnym pozorem nie można przekraczać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna znalazł psa leżącego na schodach. Kiedy mu się przyjrzał, nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Psy zakradły się do pokoju dziecka. Rodzice nie dowierzali, gdy obejrzeli nagranie z ukrytej kamery
  3. Pies znalazł w ziemi ogromną kulkę. Właściciel zamarł, kiedy usłyszał jej syczenie
  4. Wrzucili kocięta do metalowej beczki. Nie miały szans na przeżycie
  5. Dziewczynka zbliżyła twarz do pitbulla. Rodzice nie zdążyli zareagować
  6. Kobieta poprosiła husky o zmianę miejsca. Reakcja zwierzaka jest bezbłędna

Źródło: psy24.pl

Następny artykuł