Starszy mężczyzna niósł psa na plecach
Źródło: facebook/Carlos Alberto Lizcano Santos

Zobaczył starszego mężczyznę, który niesie na plecach psa. Zaniemówił, słysząc powód jego decyzji

12 Maja 2020

Pies leżał na plecach starszego pana. Gdy jeden z przechodniów zobaczył ten widok, postanowił porozmawiać z mężczyzną. To, co usłyszał, wprawiło go w zdumienie.

Wszystkich internautów zachwyciło i wzruszyło zdjęcie, które udostępnił na Facebooku Carlos Alberto Lizcano Santos. Mężczyzna udokumentował scenę, którą zapamięta do końca życia. W pewien gorący dzień, gdy słońce świeciło nad jednym z meksykańskich miast, Carlos spotkał starszego pana. Niósł na swoich plecach dużego psa. Widać było, że sprawia mu to trudność. Santos podszedł do mężczyzny, by zapytać się, dlaczego niesie psa. To, co usłyszał, sprawiło, że nie krył wzruszenia.

Pies był jedynym przyjacielem mężczyzny

- Niosę go, bo chodnik jest bardzo gorący i nie chcę, by zwierzak poparzył swoje łapki – usłyszał Carlos w odpowiedzi.

Udostępnione zdjęcie stało się viralem w social mediach. Szybko obiegło cały świat. Ludzie udostępnili je ponad 100 tysięcy razy, polubili ponad 18 tysięcy razy. Internauci zakochali się w tej parze. Fotografia pokazuje, czym jest prawdziwa miłość i przyjaźń między człowiekiem a psem.

DZISIAJ GRZEJE:1. Pies przyniósł w pysku małe zawiniątko. Właścicielka zdębiała, gdy zobaczyła zwierzę. Co to było?
2. Mówienie do kota jest zdrowe? Naukowcy udowodnili dlaczego warto rozmawiać z kotem

Jak zabezpieczyć psa w upalne dni?

Niedługo rozpocznie się sezon na długie upały, więc trzeba pamiętać, że taka pogoda wyjątkowo nie służy czworonogom. Jest im po prostu znacznie cieplej niż ludziom. Nie dość, że mają grubą sierść, to na dodatek są pozbawieni wielu mechanizmów chłodzenia. Człowiek poci się całym ciałem, lecz pies może się ochłodzić jedynie na łapach i pyszczku. Największy obszar ciała, czyli tułów, jest wystawiony na gorące temperatury. Nie sposób go ochłodzić naturalnie, dlatego należy pomagać zwierzakom. Trzeba pilnować, by miały stały dostęp do świeżej wody oraz do zacienionej przestrzeni. W ciepłe, upalne dni wodę należy wymieniać nawet kilka razy dziennie.

Czas upałów to nie czas na intensywne spacery. Nie można zabierać czworonoga na długie wędrówki, bo będzie to bardzo obciążające dla organizmu zwierzęcia. Treningi na świeżym powietrzu mogą poważnie zaszkodzić pupilom. Ich konsekwencją mogą być na przykład udary lub przegrzania. Najlepiej zawsze mieć przy sobie butelkę lub poidełko dla czworonoga. Na pewno mu to pomoże o każdej porze dnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Psy potrzebują pomocy w czasie upałówPsy potrzebują pomocy w czasie upałów
unsplash/John_Price

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Położył na chodniku miskę z wodą, a na jej dnie zainstalował kamerę. Zobaczył nagranie i nie mógł powstrzymać śmiechu
  2. Pies nigdy nie został pocałowany. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy doświadcza bliskości człowieka
  3. Mężczyźni urządzili rajd samochodowy. Ucierpiał niewinny kot
  4. Szczeniaki uwielbiają drzemać razem. Kto chciałby je przytulić?
  5. Cudowne narodziny w ZOO w Poznaniu. Urodziły się zwierzęta zagrożone wyginięciem
  6. Koń ciągnący dorożkę przewrócił się, umarł. Dorożkarz z Krakowa usłyszał zarzuty

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł