dioz
Źródło: Facebook/dioz

Makabryczna zbrodnia w Siedlęcinie. Zrzucono psa z wiaduktu kolejowego

12 Stycznia 2021

W Siedlęcinie w powiecie karkonoskim doszło do okrutnej zbrodni. Ktoś zrzucił 10-letniego psa w typie owczarka z wiaduktu kolejowego! Pies zginął od razu. Wyznaczono nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy bądź sprawców.

O sprawie poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt na Facebooku. Pies został odnaleziony przez spacerowiczkę, która poinformowała DIOZ. Inspektorzy udali się we wskazane miejsce. Widok ich przeraził.

Pies zrzucony z wiaduktu

- Nieustaleni jak dotąd sprawcy w bestialski sposób zrzucili z wiaduktu kolejowego około 10-letniego psa w typie owczarka niemieckiego. Charakter obrażeń wskazuje na to, że zgon zwierzęcia nastąpił w wyniku upadku z wysokości i „nadziania się” na wystające konary, co spowodowało perfirację jamy brzusznej i wypadnięcie trzewi. Następnie psiak stoczył się w głąb wąwozu - czytamy na Facebooku.

Stan zwłok oraz stopień zmian pośmiertnych wskazuje, że pies zginął w ciągu ostatniej doby, czyli na przełomie 10-11 stycznia.

DIOZ nie zamierza zostawić tej sprawy. Poszukuje sprawcy (i/lub właściciela) tego makabrycznego czynu. Za pomoc w odnalezieniu odpowiedzialnej za to osoby wyznaczono nagrodę w wysokości 2500 złotych.

- Wszelkie informacje na temat tej sprawy możecie przesyłać anonimowo na nasz adres mailowy -sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl - dodaje DIOZ.

Zmarł najstarszy orangutan na świecie. Niebywałe, jakiego wieku dożyłZmarł najstarszy orangutan na świecie. Niebywałe, jakiego wieku dożyłCzytaj dalej

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Według ustawy o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia na 3 lub na 5 lat. Decyzją Sądu skazany może otrzymać m.in. zakaz posiadania zwierząt, zakaz pracy z nimi czy uiszczenie wskazanej kwoty na organizację/fundację działającą na rzeczy zwierząt.

Zdjęcia psa z Siedlęcinia są dostępne na Facebooku DIOZ.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł