Pies przechylona głowa
Źródło: pixabay/Annabel_P

Czemu pies ma przekrzywioną głowę w jedną stronę? Czy wtedy cierpi?

9 Października 2020

Czemu pies ma przekrzywioną głowę w jedną stronę? Czy takie zachowanie jest normalne, a może należy udać się z nim do weterynarza? W przypadku chwilowego przekrzywienia głowy, nie należy panikować, być może pies zaciekawił się czymś i nasłuchuje. Ale stałe przekrzywienie nie wróży niczego dobrego. Co dolega psu?

Częste przekrzywienie głowy u psa może być spowodowane chorobą. Zwierzęta mogą próbować skarżyć się na zapalenie ucha. Najczęściej zmagają się z nim czworonogi z dużymi i opadającymi uszami, ale nie jest to regułą. Za infekcję odpowiedzialne są bakterie i grzyby, które rozwijają się w wilgotnym środowisku. Często dzieje się tak, że do ucha psa przyczepi się kłos trawy czy gałązka podczas spaceru, która w wyniku pocierania łapą może dostać się do kanału słuchowego, który później drażni. Jak można pomóc psu z zapaleniem ucha? Przede wszystkim należy zacząć od dokładnego oglądania psa po spacerze, by tego uniknąć ale i konieczna będzie wizyta u weterynarza.

Mała dziewczynka zasnęła w posłaniu dla zwierząt. Wtuliła się w 2 najlepszych przyjaciółMała dziewczynka zasnęła w posłaniu dla zwierząt. Wtuliła się w 2 najlepszych przyjaciółCzytaj dalej

Zapalenia ucha u psa

Zapalenie ucha u psa może mieć charakter wewnętrzny, środkowy czy zewnętrzny. Pies może nam sygnalizować problem m.in. przez przekrzywianie głowy na bok, ale i potrząsanie nią. Zapalenie ucha możemy też podejrzewać, gdy zobaczymy u czworonoga: drapanie uszu, zaczerwienie skóry ucha, zwiększoną ciepłotę ucha, obrzęk, wydzielinę, nieprzyjemny zapach, tkliwość, brud, trudność w poruszaniu się, apatię czy niechęć do zabawy.

Aby pomóc psu należy niezwłocznie udać się z nim do weterynarza. Po wywiadzie kontrolnym lekarz zastosuje odpowiednie leczenie i wskaże jak dbać o uszy psa. W niektórych przypadkach konieczna może być hospitalizacja, dlatego tak ważna jest pielęgnacja i dbanie o zdrowie psa. Aby zapobiec chorobie należy dokładnie oglądać psa po spacerze, wycierać po kąpieli, rozczesywać sierść, płukać uszy za pomocą specjalistyczny preparatów. Pod żadnym pozorem nie można wkładać psom patyczków kosmetycznych czy waty. Takie "czyszczenie" może im poważnie zaszkodzić.

Kiedy pies chwilowo przekrzywia głowę na bok, prawdopodobnie robi to, aby Cię lepiej słyszeć. Nie należy się wtedy martwić.

DZISIAJ GRZEJE:1. Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużej
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Nauczyli go straszyć niedźwiedzie. Pies zrobił psikusa, spotkał sarenkę i zapomniał o całym świecie

Rasy psów predysponowane do zapalenia ucha

Psy, które mają oklapnięte uszy jak Snoopy mogą mieć problemy z uszami. Rasy szczególnie wrażliwe to:

- jamnik
- bokser
- yorkshire terier
- pudel
- cocker spaniel
- golen retriever
- maltańczyk
- shih tzu
- owczarek niemiecki
- bernardyn
- beagle
- nowofunland

Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużejWażne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" jest w ciąży. Aktorka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem na Instagramie
  2. Podatek od posiadania psa wzrośnie w przyszłym roku? Mamy listę zwolnionych z opłaty
  3. Obcy kot ciągle hałasował pod drzwiami mężczyzny. W końcu wpuścił go do środka, ale finału nie przewidział
  4. Najbardziej samotny słoń na świecie w końcu będzie miał towarzystwo. Po 35 latach zerwą mu łańcuchy i przewiozą do nowego zoo
  5. Co robi kot sam w domu? Wzruszające nagranie ujawnia niewiarygodną prawdę
  6. Nie żyje legenda Gdańska. Nikt się nie spodziewał. Był symbolem walki z komunizmem i turystycznego miasta

Źródło: pies.pl

Następny artykuł