pożar lasu
Źródło: youtube.com/ CBS Los Angeles

Spłoszony pies wbiegł do płonącego lasu. Dramatyczna historia zaginięcia zwierzaka

9 Sierpnia 2020

Pies obserwował płomienie ogarniające las otaczający posesję jego właściciela. Podczas ogromnych pożarów w Kalifornii ogień zmusił wiele osób do ewakuacji. Tak było i w tym wypadku. Przygotowując się do ucieczki mężczyzna stracił czwornoga z oczu. W pewnym momencie zwierzę dostrzegło coś, co sprawiło, że pognało wprost w stronę ściany ogania ogarniającego pobliskie drzewa. Właściciel sądził, że już nigdy nie zobaczy swojego futrzaka. Reportarz z tej sprawy umieściła na swoim kanale telewizja CBS.

Pies pognał w stronę pogorzeliska gdy zobaczył kojota, który wszedł na jego terytorium. Zbliżające się zagrożenie nie osłabiło instynktu psa. Postanowił pogonić intruza tam skąd ten przyszedł. W pogoni za dzikim zwierzęciem, zapomniał, że wokół szaleją płomienie. Prawdopodobnie gdy tylko wbiegł w zarośla sam spanikował, czując gorejące wszędzie drzewa. Być może jedno z nich zwaliło się, zagradzając mu drogę do domu. Spłoszone zwierzę zostało uwięzione w środku leśnego pożaru.

Suczka błąkała się po drodze, goniąc unikające jej samochody. Dzięki policjantom znalazła nowy domSuczka błąkała się po drodze, goniąc unikające jej samochody. Dzięki policjantom znalazła nowy domCzytaj dalej

Pies zaginął w trakcie pożaru lasu

Tuż po zniknięciu czworonoga na miejscu zjawiła się straż pożarna. Jej członkom udało się opanować płomienie, zbliżające się już do ścian domu mężczyzny. Lejąc na okolicę setki litrów wody, udało im się stworzyć barierę, której pożar nie mógł przekroczyć. Krótko później ogień zaczął powoli dogasać. Właściciel poinformował strażaków o tym, co stało się z jego psem, goniącym dzikie zwierzęta, które pożar zepchnął z głębi lasu i okolicznych wzgórz na jego posesje. Nie miał zbyt dużych nadziei na bezpieczny powrót pupila. Wiedział, że szanse na to by udało mu się bezpiecznie przeczekać zagrożenie są nikłe. Zależało mu jednak na tym, by mieć pewność, co do jego losu. Nie mógł znieść myśli, o tym że ranny lub przerażony pies, mógłby czekać gdzieś w popiołach lasu licząc, że pan przyjdzie i go uratuje.

Strażacy znaleźli jego zgubę

W trakcie walki z ogniem jeden z zastępów straży pożarnej natknął się na przerażonego kundelka, który dosłownie wybiegł zza ściany ognia. Byli w szoku, gdy zobaczyli, że zwierzakowi nic się nie stało. Przekazali go pod opiekę służb zajmujących się dzikimi i zagubionymi zwierzętami. Weterynarze, słysząc od strażaków historię mężczyzny i jego pupila zrozumieli, że to musi być ten pies. Dzielny maluch krótko potem wrócił do swojego pana. Pies nie posiadał się z radości gdy zobaczył swojego pana.

- Gdy tylko m go podano piesek od razu się ożywił. Był szczęśliwi. Nie chciał bym oddalił się choćby na krok - powiedział wzruszony właściciel, który także nie krył wzruszenia.

ZOBACZ FILM:

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczki
  2. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Dziki pościg na plaży nudystów. Mężczyzna bez ubrań gonił za dzikiem, zwierzę ukradło mu torbę z drogą zawartością
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd

Źródło: pawmygosh.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł