LPR
Źródło: Jakub Kaminski/East News

Mława: Pies zaatakował 3-letnią dziewczynkę

8 Lutego 2021

Pies zaatakował trzyletnią dziewczynkę w jednym z mieszkań w Mławie. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Jak ustalili policjanci, pies nie był szczepiony od ponad 2 lat.

Do zdarzenia doszło w piątek, 5 lutego w Mławie (woj. mazowieckie). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dziecko przebywało pod opieką ojca i babci. Dziewczynka weszła do pokoju, w którym zamknięty był pies. Zwierzę rzuciło się na dziecko.

Pies pogryzł 3-latkę

Pies był rasy mieszanej. Dotkliwie pogryzł dziewczynkę, konieczne było wezwanie pogotowia. Dziecko doznało m.in. obrażeń twarzy i ręki. 3-latka zostaw przetransportowane na oddział chirurgii dziecięcej ciechanowskiego szpitala.

Jak ustalili mundurowi, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 roku. Policja powiadomiła Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje o dalszym postępowaniu ze zwierzęciem.

Łódzkie: Ktoś porzucił na mrozie 10 nowo narodzonych szczeniąt. „Zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzeniaŁódzkie: Ktoś porzucił na mrozie 10 nowo narodzonych szczeniąt. „Zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzenia"Czytaj dalej

Apel o szczepienia

Właściciele odpowiadają za zachowanie swoich czworonogów. Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny. Każdy właściciel czworonoga musi umieć przewidywać różne sytuacje, tak aby nie dopuścić do tragedii.

Właścicielowi zwierzęcia za zarażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku, w którym opiekuje się osobą narażoną na niebezpieczeństwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jak podaje wawainfo.pl, właścicielem psa był ojciec pogryzionej 3-latki.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł