Pies burza
Źródło: screen z youtube/Now That's Crazy

Znalazł sposób na radzenie sobie z fajerwerkami i burzami. Właściciele nagrali zachowanie psa

6 Lipca 2020

Pies o imieniu Gusto nie cierpi burz i fajerwerków. Zwierzę boi się grzmotów, kiedy słyszy, że pogoda zaraz się zmieni, czy ktoś odpada petardy, stara się znaleźć dla siebie ciche i spokojne miejsce. Gusto najlepiej czuje się w łazience, z dala od okien. Okazuje się, że pies ma jeszcze jeden patent na to, jak przetrwać kryzys. Właściciele wszystko nagrali.

Psy, koty i inne zwierzęta nie lubią hałasów i huków. Zwierzaki boją się burz, fajerwerków, deszczu, a nawet odgłosów upadających rzeczy. Większość psów cierpi na nadwrażliwość dźwiękową, czworonogi posiadają bardziej czuły słuch, niż ludzie. Każdy zwierzak inaczej reaguje na hałas, stąd nie ma jednoznacznej rady jak można pomóc pupilowi w najczęściej bardzo stresowych sytuacjach. Zdecydowanie trzeba wtedy otoczyć zwierzę troską, ale i uszanować, jeżeli pupil chce być sam.

Zaskakujące doniesienia o Szariku z serialu Zaskakujące doniesienia o Szariku z serialu "Czterej pancerni i pies". Nie każdy widz znał prawdęCzytaj dalej

Pies boi się burzy

Do sieci trafił ostatnio krótki materiał wideo z 12-letnim Gusto w roli głównej. Psiak bardzo boi się hałasów. Kiedy tylko za oknem dzieje się coś niepokojącego, zwierzę ucieka do łazienki. Jedne psy wskakują do wanny, inne chowają się pod prysznicem, ale Gusto nie robi żadnej z tych rzeczy. Zamiast tego czworonóg włącza górny wentylator. Pies zapamiętał, gdzie jest włącznik - nie potrzebuje żadnej przy tym pomocy.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wychowywał z żoną pitbulla od 12 lat. Pewnego dnia chwycił ostre narzędzie i rzucił się na psa, tłumaczenia porażają
2. Mama nie mogła uwierzyć, co pies robi z ich małą córeczką. Nagranie zachwyciło miliony osób, ciężko powstrzymać łzy

Nagranie z bardzo inteligentnym psem trafił do sieci, gdzie urzekło internautów. Gusto znalazł sposób na radzenie sobie z hałasami, jednak wiele zwierząt w takich sytuacjach potrzebuje wsparcia. Pamiętajcie, aby nie karać zwierząt za np. wyrządzone krzywdy w mieszkaniu podczas burzy. Najlepiej otoczyć wtedy zwierzę szczególną opieką i przeczekać z nim straszny moment. Jeśli nie możecie poradzić sobie ze zwierzakami lub nie wiecie, co zrobić, aby pomóc swoim pupilom najlepiej skontaktować się z weterynarzem lub ze behawiorystą.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzęsy z norek zostaną wycofane z Sephory. Wielki sukces klientów i PETA
  2. Kot przez 12 minut walczył o życie w pralce. Pranie było włączone
  3. Znęcał się nad kotem, wszystko nagrał telefonem. Rusza proces Mateusza B.
  4. Nie żyje jeden z najstarszych kotów na świecie. Dożył pięknego, sędziwego wieku
  5. Zaskakujące doniesienia o Szariku z serialu "Czterej pancerni i pies". Nie każdy widz znał prawdę
  6. Chełm. W straszny sposób poranił psa. Zwierzę dostało 100 szwów. Mężczyzna usłyszał wyrok

Źródło: wykop.plNastępny artykuł