Pies w łóżku
Źródło: unslash/Leo Rivas

Czy psy powinny spać z dzieckiem w łóżku? Powinieneś wiedzieć o 3 rzeczach

7 Maja 2020

Pies często wskakuje na łóżko, ale czy powinien w nim spać? Okazuje się, że to wcale nie jest najlepszy pomysł.

Psy uwielbiają wskakiwać do łóżek, choć mają własne kojce. Zwierzaki chcą być tam gdzie właściciele i nie widzą w tym żadnego problemu. Poza tym, będąc w kojcu nie są głaskane, a przecież większość psiaków lubi, gdy jest drapana za uszkiem. Ale czy zwierzęta powinny spać z dzieckiem w łóżku? Okazuje się, że nie zawsze jest to dobrym rozwiązaniem.

Czy pies powinien spać w łóżku?

Choć pies w łóżku to indywidualna sprawa właścicieli, to lepiej aby ukochany czworonóg nie spał w łóżku z dzieckiem. Oczywiście, że obroni je nagle przed niebezpiecznym atakiem i ogrzeje, gdy będzie trochę chłodniej, jednak zwierzę np. nie zatroszczy się o swoją higienę tak jakbyśmy tego oczekiwali. Dlaczego pies powinien spać w swoim kojcu lub w innym miejscu? Musisz wiedzieć, o tych 3 rzeczach.

1. Czystość

Psy nie są tak czyste jak koty i nie myją się niemal na każdym kroku. Zwierzęta mogą przenosić pasożyty, które mogą być niebezpieczne zarówno dla dziecka jak i dorosłych. Aby temu zapobiec należy pamiętać o obowiązkowych szczepieniach i odrobaczeniach w gabinetach weterynaryjnych. Nasze zwierzaki tak samo jak my muszą się często badać, aby na nic nie zachorowały.

Poza tym, niektóre rasy psów gubią naprawdę dużo sierści, co dobrze widać na jasnych podłogach. Sierść na prześcieradle, gdzie później śpi dziecko nie należy do najprzyjemniejszych widoków.

2. Brak miejsca i niewysypianie się

Yorki zajmują mało miejsca, jednak owczarki niemieckie, labradory czy pudle już nie! Małemu dziecku może być ciężko ułożyć czworonoga w innej pozycji, a co za tym idzie, może brakować miejsca. Poza tym, psy często się budzą w nocy, wystarczy jeden niespokojny ruch i zwierzę już patrzy, co się dzieje. Wybudzony czworonóg może np. szczęknąć, co skutkuje niewysypianiem się.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Mężczyzna udawał martwego. Chciał sprawdzić reakcję kota na jego śmierć
2. Włączył ukrytą kamerę, żeby nagrać swoje koty. Nagranie wywołuje ciarki, niewyobrażalne sceny

3. Zdrowie

Alergicy nie powinni spać z czworonogami, ponieważ po wspólnej nocy, objawy znacznie mogą się nasilić. Nawet i nie po nocy, ponieważ te mogą przyjść w trakcie snu, co jest niebezpieczne dla zdrowia. Należy też ponownie uważać na czystość w przypadku czworonoga. Po każdym spacerze trzeba przetrzeć mu łapy, aby nie wnosił zarazków od mieszkania, gorzej na łóżko dziecka.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

piesPies w łóżku
pixabay/danielle828

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies śpi spokojnie na kanapie. Podchodzi do niego zdenerwowany kot i robi okropną rzecz. Wszystko się nagrało
  2. Zgubiony labrador i cocker spaniel odnaleźli się w schronisku. Kiedy rodzina przyszła po psy, pracownikom odebrało mowę
  3. Rodzice bali się reakcji beagla na niemowlę. Kiedy po raz pierwszy spotkali się, odebrało im mowę
  4. Amstaff - szczeniak, charakter, wszystko, co musisz wiedzieć o rasie american staffordshire terrier
  5. Malutki niedźwiadek zgubił się w Bieszczadach. Gdy go znaleziono cały trząsł się z zimna
  6. Jamnik każdego dnia traci siły. Właściciele proszą o wsparcie, poruszający apel

Źródło: psy24.pl

Następny artykuł