Arlo nareszcie znalazł swojego człowieka!
Źródło: facebook/mission driven

Najstarszy pies w schronisku w końcu znalazł dom. Już nigdy nie obudzi się w klatce

6 Sierpnia 2020

Pies, który stracił wszelką nadzieję na znalezienie kochającej rodziny został nareszcie adoptowany. Zwierzę spędziło długie lata za kratkami schroniska. Wolontariusze mówią, że to cud, że w tym wieku ktoś chciał zapewnić mu dach nad głową.

Pies, który większość swojego życia spędził w schronisku nieczęsto jest adoptowany przez nowych właścicieli, kiedy dożyje sędziwego wieku. Adopcja starszego psa to duże wyzwanie dla właścicieli, chociaż na pierwszy rzut oka może się tak wcale nie wydawać. Psi senior zazwyczaj jest spokojny i nie potrzebuje tyle rozrywek, co szczeniak, jednak wydatki związane z niespodziewanymi problemami zdrowotnymi pupila, a w następstwie płatnymi badaniami, lekami, dopasowaną dietą czy pielęgnacją mogą kosztować opiekuna nie tylko dużo pieniędzy, ale też niewyobrażalny stres i niepokój. Na taką ewentualność przygotowała się nowa rodzina psiego staruszka o imieniu Arlo.

Czy koty potrafią pływać? Wideo z ich pierwszego razu stało się hitemCzy koty potrafią pływać? Wideo z ich pierwszego razu stało się hitemCzytaj dalej

Nadzieje na to, że pies znajdzie dom były znikome

Wolontariusze udzielający się w placówce Society for the Prevention of Cruelty to Animals (SPCA), czyli amerykańskim odpowiedniku Straży dla Zwierząt znali Arlo od lat. Osoby, które są zainteresowane przygarnięciem bezdomnych zwierząt statystycznie najczęściej decydują się na szczeniaki lub młode psy. Arlo jest psiem, który dożył już późnego wieku, dlatego z każdym dniem jego szanse na adopcję spadały ku zeru. Pracownikom schroniska łamało się serce na samą myśl, że wiecznie pogodny i dojrzały czworonóg, który był ich ulubieńcem spędzi swoje ostatnie dni w murach placówki. Robili wszystko, aby promować go w Internecie, dlatego nakręcili nawet zabawny film, na którym karmili psiaki cheeseburgerami z popularnej sieci fast-food McDonalds. Mieli nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto nareszcie zaprosi go do swojego życia.

DZISIAJ GRZEJE:1. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?
2. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot

Obecna sytuacja na świecie związana z rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego wirusa nie polepszała już i tak tragicznej sytuacji bezdomnych zwierząt w schroniskach. Potrzebny był cud, aby ktoś zwrócił uwagę na wesołego staruszka. Pewnego dnia pracownicy SPCA mogli wreszcie z dumą opublikować zdjęcie Arlo, które podpisali następującymi słowami: "On już nigdy więcej nie obudzi się w schronisku". W przeciągu jednego tygodnia jego życie całkowicie się zmieniło. W końcu znalazła się rodzina, która wyraziła zdecydowaną chęć adopcji psiaka! Wolontariusze byli pod wrażeniem postawy nowej rodziny Arlo. To musiała być miłość od pierwszego wejrzenia!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ NAGRANIE:

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żyją z ponad setką półdzikich psów. Sami nie mają na chleb, ich życie to koszmar
  2. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Pies nie był gotowy na zostanie tatą. Reakcja labradora na jego szczeniaka powala, wszystko się nagrało
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię

Źródło: youtube.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł