biedny pies w klinice
Źródło: youtube.paw4hope

Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąć

5 Października 2020

Pies głośno szlochał, zwijając się z bólu. Jego wołanie o pomoc usłyszał chłopiec, który nie był obojętny na los zwierzęcia. Długo szukał psa w lesie, aż w końcu natknął się na makabryczny widok. Ktoś przywiązał zwierzę do drzewa, zostawiając je na pewną śmierć. Pies nie tylko nie miał przy sobie wody, jedzenia, czy koca, na którym mógłby się położyć. Brakowało mu również cienia, nie miał możliwości na ochronę przez słońcem.

Pies został odwiązany i w trybie pilnym zabrany do kliniki weterynaryjnej. Zwierzę miało zdartą sierść, słońce było tak gorące, że wypaliło mu skórę. Pies cierpiał, siedział w bezruchu, nie miał siły nawet zrobić jednego kroku. Kiedy weterynarze zaczęli walczyć o życie psa, wiedzieli, że to będzie nierówna walka. Zwierzę było żywcem zjadane przez larwy. Stan zdrowia psa można określić jednym słowem - krytyczny.

Puścili kotu niezły utwór. Jego mina mówi wszystko, jest nagraniePuścili kotu niezły utwór. Jego mina mówi wszystko, jest nagranieCzytaj dalej

Kto odpowie za cierpienie psa?

Pies był przywiązany do drzewa 2 dni, a może i więcej. Lekarze weterynarii wiedzieli, że to nie będzie łatwa walka o jego życie, ale podjęli się wyzwania. Po różnych operach pies zaczął dochodzić do siebie, było u niego widać błysk w oku. Machał ogonkiem i zaczął nawet samodzielnie jeść, ale to było za mało. Rany były tak wielkie, że pies zmarł po kilku dniach. Jego nowi przyjaciele bardzo przeżyli śmierć czworonoga.

Czy ktoś odpowie za cierpienie i śmierć biednego psa? Niestety prawdopodobnie nie, ponieważ zwierzę nie miało żadnego chipa czy obroży z adresem. Ktoś specjalnie wywiózł go do lasu, licząc na to, że nikt go nie znajdzie. To okrutne, że postąpił w taki sposób. Jeśli osoba nie mogła zająć się zwierzęciem, powinna skontaktować się z najbliższym schroniskiem, które przyjęłoby psa do siebie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Corgi urodził się z dwoma nosami i jednym oczkiem. Opiekun chciał zrobić mu okropną rzecz
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochał

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

W Polsce za znęcanie się nad zwierzętami grożą 3 lata pozbawienia wolności, a w przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem 5 lat. W USA kary są wyższe. W 2019 roku Donald Trump podpisał ustawę, która okrucieństwo wobec zwierząt uznaje za przestępstwo federalne, za co grozi 7 lat więzienia. Zgodnie z założeniem projektu za przestępstwo uznane jest złe traktowanie trzody chlewnej, drobiu hodowlanego czy znęcanie sięnad psem.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  4. Czy psy potrafią płakać tak jak ludzie? Oto cała prawda o emocjach naszych pupili
  5. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić
  6. Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz

Źródło: pawmygosh

Następny artykuł