pies leży
Źródło: unsplash.com/ Ryan Stone

Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne

5 Października 2020

Pies jest niezwykle emocjonalnie inteligentnym zwierzęciem. Każdy właściciel z pewnością mógł się o tym przekonać choć raz na własnej skórze. W wielu przypadkach przychodzi jednak smutny moment, w którym musimy pożegnać się z naszym zwierzakiem. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie myśli towarzyszą psom przed uśpieniem? Co pies robi tuż przed eutanazją?

Pies, który musi zostać uśpiony to trudny temat. Niestety, często bywa tak, że musimy podjąć decyzję o skróceniu cierpienia naszego pupila. Jest ona bolesna, ale często konieczna. Oczywiście, dla właściciela jest to ciężkie przeżycie, ale czy zastanawialiście się, co czuje wówczas pies? Czy zwierzę instynktownie czuje, co je czeka? Na to pytanie odpowiedziała weterynarz, która w pracy musi mierzyć się z tak trudnymi tematami. Ma dla właścicieli bardzo ważną wiadomość.

Puścili kotu niezły utwór. Jego mina mówi wszystko, jest nagraniePuścili kotu niezły utwór. Jego mina mówi wszystko, jest nagranieCzytaj dalej

Co pies robi tuż przed uśpieniem?

Weterynarze często podkreślają, że choć oczywiście decyzja o eutanazji jest bardzo bolesna, jest to najbardziej humanitarne rozwiązanie. Często uśpienie okazuje się najlepszym, co możemy zrobić dla naszego ukochanego, schorowanego pupila. W rozmowie na antenie TOK FM, weterynarz Natalia Strokowska zdradziła sekret zza zamkniętych drzwi gabinetu. Okazuje się, że pies do końca nie traci swojego instynktu i doskonale wyczuwa nasze emocje w tym trudnym momencie. To, co robi zwierzak tuż przed zabiegiem eutanazji łamie serce, ponieważ instynktownie szuka swojego właściciela wzrokiem.

- Zawsze polecam, żeby właściciel był przy swoim zwierzęciu, bo ono będzie go szukać wzrokiem, będzie za nim tęsknić. Wyczuwa nasz stres, wyczuwa emocje. Najważniejsze jest to, żeby ostatnie, co zwierzę widziało, to była twarz opiekuna - zdradziła weterynarz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Corgi urodził się z dwoma nosami i jednym oczkiem. Opiekun chciał zrobić mu okropną rzecz
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochał

Uśpienie psa - trudna decyzja

Eutanazja jest tematem bardzo kontrowersyjnym, a wszystko przez emocje, jakie jej towarzyszą. Choć oczywiście chcielibyśmy, by nasz pies zestarzał się razem z nami, a najlepiej nigdy nie umarł, bywa, że zostajemy postawieni pod ścianą. Czy uśpienie psa jest humanitarne? Choć może się to wydawać brutalne, tak, jest to najbardziej bezbolesne i szybkie rozwiązanie. Zwierzę odchodzi bez dodatkowego cierpienia które jest związane z powolnym umieraniem. Może być także przy swoim ukochanym właścicielu, a jak wynika z słów weterynarz Natalii Strokowskiej przytoczonych wyżej, jest to ważne w ostatnich chwilach życia.

Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąćKtoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia
  2. Wychudzony kotek śledził kobietę w drodze do domu. Nie chciał odejść, zrobiła jedyną słuszną rzecz
  3. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  4. Czy psy potrafią płakać tak jak ludzie? Oto cała prawda o emocjach naszych pupili
  5. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić
  6. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści

źródło: tokfm.pl

Następny artykuł