Kotek nareszcie zjadł posiłek
Źródło: youtube/The Paper 澎湃新闻

Myślał, że pies pogoni bezdomnego kota. Gdy poznał prawdziwy powód ich spotkania, oniemiał z wrażenia

5 Października 2020

Pies należący do chińskiego właściciela podszedł niebezpiecznie blisko do bezdomnego kota. Mężczyzna przestraszył się, że jego podopieczny w każdej chwili rzuci się na bezbronnego biedaczka i zrobi mu krzywdę. Dopiero, gdy oba zwierzaki stały naprzeciwko siebie zobaczył, co pies niesie w pysku. Ku jego zdumieniu stała się zaskakująca rzecz, która sprawiła, że od razu chwycił za telefon i nagrał nietypowe zdarzenie. Wideo trafiło do sieci i wywołało wielki podziw w ludziach.

Pies i kot są powszechnie przedstawiani jako nieprzyjaciele, a nawet odwieczni wrogowie, którzy w żadnym wypadku nie są w stanie zakopać topór wojenny. Wiele osób ulega temu stereotypowi i uważa, że te dwa zwierzaki nie przepuszczą okazji, aby rzucić się na siebie z zębami i pazurami. Los była jednak przewrotny i udowadnia, że nawet najbardziej nieprawdopodobne sytuacje mają szansę się zdarzyć. Historia z udziałem kundelka oraz bezpańskiego kotka zauważonego na ulicach chińskiego miasta Weifang w prowincji Shandong jest tego przykładem. Reakcja psa wzruszyła tysiące osób, które obejrzały krótkie nagranie. Nawet jego opiekun nie mógł się otrząsnąć z szoku.

Fretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwemFretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwemCzytaj dalej

Pies zbliżył się do nieufnego koteczka

Pewnego dnia właściciel kundelka zabrał swojego podopiecznego na krótki spacer po okolicy, a kiedy wracali już do domu niespodziewanie dostrzegł, że na schodach posesji siedzi skulone rudo-białe zwierzątko. Kotek prezentował się wyjątkowo mizernie. Prawdopodobnie cierpiał z powodu głodu, tak jak wszystkie inne bezdomne zwierzęta w tamtej okolicy, których losem nikt się nie przejmował. Nie miał co liczyć na pomoc ze strony człowieka, gdyż nikt się nawet przy nim nawet nie zatrzymywał. Z rezygnacją wałęsał się pod domami mieszkańców, mając ostatki nadziei, że jednak ktoś pochyli się nad jego tragicznym losem. Opiekun kundelka zdał sobie nagle sprawę, że obcy zwierzak wchodzący na prywatny teren może rozjuszyć terytorialnego czworonoga, dlatego zaniepokoił się, gdy pies zaczął się zbliżać do osłabionego mruczka. Ni stąd, ni zowąd na jego oczach rozegrała się wspaniała chwila.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwem
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Uroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki Disneya

Pies podświadomie wyczuł, że biało-rudy kotek nie ma złych zamiarów i prosi jedynie o drobną pomoc, dlatego postanowił mu pomóc. Czworonóg pobiegł na swoje posłanie, gdzie zostawił sobie smakowity kąsek na później i przyniósł go w miejsce, gdzie czekało bezdomne zwierzątko. Właściciel do ostatniej chwili podejrzewał, że jego pupil zastawił przynętę na bezdomnego kociaka i już za chwilę rzuci się wprost na niego. Nie mógł się bardziej pomylić! Kundelek podzielił się bułką z mięsem z głodującym mruczkiem, okazując tym samym, że zwierzęta mają wielkie serca i potrafią zachować się w wielkoduszny sposób. Pies cierpliwie czekał na reakcję ze strony kotka. Znajdka schyliła się po kawałek jedzenia i uciekła z nim w bezpieczne miejsce.

Mężczyzna obserwował rozwój sytuacji ze wzruszeniem w oczach, dlatego chciał, żeby więcej osób usłyszało o szlachetnym geście pupila. Nagranie zaskakującej sceny porozumienia między dwoma gatunkami obejrzały już tysiące osób i jednogłośnie wyraziły podziw. Niewielu podejrzewało, że pies podzieli się własnym jedzeniem z nieznajomym zwierzakiem, a tym bardziej z kotem. A jednak! Wielkie brawa dla kundelka, taki pupil to naprawdę prawdziwy skarb.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  4. Czy psy potrafią płakać tak jak ludzie? Oto cała prawda o emocjach naszych pupili
  5. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić
  6. Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz

Źródło: youtube

Następny artykuł