policjanci prowadzą zatrzymanego
Źródło: policja.pl

45-latek więził i znęcał się nad partnerką. Jej psa wsadził do mikrofali

5 Lutego 2021

Do wstrząsających wydarzeń doszło w Lubinie na Dolnym Śląsku. Policjanci uwolnili kobietę, która od 25 stycznia była więziona i torturowana przez swojego partnera i jego kolegę. Mężczyźni bestialsko znęcali się nad ofiarą, a także nad jej psem. Na szczęście udało się ich w porę zatrzymać.

Trudno uwierzyć w to, co rozegrało się w jednym z mieszkań w Lubinie. Odbita przez policję ofiara skarżyła się na ból w całym ciele, pokryta była siniakami i ranami. Przez kilka dni była uwieziona w domu ze swoimi oprawcami i psem. Również on padł ofiarą zwyrodnialców.

Znęcał się nad partnerką i psem

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał wstrząsającą informację w ubiegły poniedziałek około godziny 19:00. Zgłaszający podejrzewał, że w jednym z domów przetrzymywana jest siłą kobieta.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali 36-letnią kobietę z widocznymi obrażeniami na całym ciele.

Ofiara zeznała, że w domu jest siłą przetrzymywana od 25 stycznia. Winny miał być jej 45-letni partner, który podczas interwencji przebywał w domu, oraz jego 57-letni znajomy.

- Kobieta posiadała widoczne, zewnętrzne obrażenia ciała w postaci krwiaków, zasinień, skarżyła się również na ból całego ciała. Oświadczyła mundurowym, że od 25 stycznia br. była przetrzymywana w domu wbrew swojej woli, przez swojego partnera i jego kolegę, którzy ją bili, kopali, grozili, a nawet podtapiali w wannie - czytamy na stronie policji.

Zginęło kilkanaście jeleni. Sprawą zajmie się prokuratura, są podejrzeniaZginęło kilkanaście jeleni. Sprawą zajmie się prokuratura, są podejrzeniaCzytaj dalej

Odpowiedzą za zbrodnię

Ucierpiał również pies mieszkający w domu. Śledczy ustalili, że 45-latek znęcał się nad zwierzęciem, rzucając nim o płytki i szafkę.

Później wsadził czworonoga do mikrofalówki, którą włączył na kilka sekund. Pies miał odcięty dostęp powietrza, jednak na szczęście zwierzę nie doznało poważnych obrażeń i przeżyło.

Partner kobiety, który przebywał w domu został zatrzymany. Przeszukano również posesję i zabezpieczono marihuanę oraz metaamfetaminę.

Ze względu na ciężki stan kobiety, na miejsce zostało wezwane pogotowie. Nim przyjechało, udzielono jej pomocy przedmedycznej i wsparcia.

Policjantom udało się także ustalić miejsce przebywania drugiego z podejrzanych, który początkowo nie otwierał im drzwi. Przy wsparciu straży pożarnej, funkcjonariusze siłowo weszli do mieszkania 57-latka i zatrzymali go.

Obaj zatrzymani trafili do aresztu, w którym spędzą 3 miesiące. Prokuratura postawiła im zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Dodatkowo 45-letni partner ofiary odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią, posiadanie narkotyków, kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcanie się nad psem.

Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu.

Zobacz zdjęcie:

policja prowadzi zatrzymanego

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: o2.pl

Następny artykuł