pies pod śmietnikiem
Źródło: youtube.com/Hope For Paws - Official Rescue Channel

Przerażony pies prawie rok chował się pod śmietnikiem. Nie dawał się nikomu dotknąć

4 Listopada 2020

Pies został porzucony przez swojego pana na opuszczonym placu budowy. Po całej posesji walały się odpady, jedynym, co mogło zapewniać mu schronienie, był kontener na śmieci, pod którym zwierzak żył przez 11 miesięcy. Na szczęście jego życie miało zmienić się o 180 stopni.

Pies był dokarmiany przez mieszkającą w okolicy kobietę, która jednak nie mogła zapewnić mu prawdziwej opieki. Codziennie przynosiła mu wodę i trochę karmy. Próbowała poinformować o jego sytuacji władze, jednak nikomu jak do tej pory nie udało się odłowić zwierzaka, który gdy tylko ktoś zbliżał się do jego kontenera, chował się głęboko pod nim. W końcu z pomocą mieli mu przyjść wolontariusze fundacji Hope for Paws.

Chroniony prawem wombat został postrzelony 26 razy. Walczy o życieChroniony prawem wombat został postrzelony 26 razy. Walczy o życieCzytaj dalej

Pies przez 11 miesięcy żył pod kontenerem na śmieci

Ciężko sobie wyobrazić jak pies porzucony w takim miejscu mógł się czuć. Właściciel potraktował go jak jeden ze starych sprzętów domowych stojących na zamieszkałej przez niego posesji. Wszystko wskazywało na to, że gdyby nie pojawienie się wolontariuszy, spędziłby tam resztę życia.

Niestety służby miejskie nie zawsze mają czas i środki, by zająć się wszystkimi bezpańskimi zwierzakami. Wiele psów i kotów spędza całe swoje życie na ulicy. Z pomocą przychodzą im fundacje, które charytatywnie zajmują się ratowaniem takich czworonogów.

Działania wolontariuszy pozwalają setkom psów znaleźć nowe domy. Często są w tym skuteczniejsze od publicznych schronisk. Ze względu na to, że mogą przeznaczyć więcej środków na jednego zwierzaka, jak i prowadzić zbiórki, z których cały dochód przeznaczany jest na niego.

Cowboy został wywabiony spod śmietnika, pod którym się chował za pomocą cheeseburgera. Choć nie zaleca się karmienia psów ludzkim jedzeniem, w szczególności tym, które zawiera ser, wolontariusze uczynili dla niego zrozumiały wyjątek.

Gdy w końcu przekonali go, by wyszedł z kryjówki, od razu zapięli go na smycz i wzięli na ręce. Choć pies był przerażony nie protestował, ani nie reagował agresją. Zachowywał się, jakby rozumiał, że nie chcą wyrządzić mu żadnej krzywdy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Owczarek ruszył na poszukiwania 88-latki. Każda minuta bardzo ważna
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideo

Pies trafił do adopcji

Od razu przewieźli zwierzaka na badania weterynaryjne. Każdy pies uratowany z ulicy musi je przejść. Wolontariusze musieli upewnić się, że nic mu nie dolega, jak i sprawdzić, czy nie choruje na zaraźliwą chorobe.

Po rutynowej kontroli, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości, zrobili mu ciepłą kąpiel. W ośrodku adopcyjnym psiak uspokoił się i pokazał swój prawdziwy charakter. Okazało się, że Cowboy jest bardzo przyjacielskim zwierzakiem.

Bardzo pokochał opiekunkę, która zajmowała się nim w placówce. Niedługo potem musiał się z nią niestety rozstać. Na szczęście udało mu się znaleźć nową rodzinę. Przeprowadzał się do ogromnego domu z ogrodem i basenem.

Dzięki wysiłkom wolontariuszy jego życie zmieniło się o 180 stopni. Nowi właściciele rozpieszczali go na wszystkie możliwe sposoby, by wynagrodzić mu cierpienia, których doznał z rąk ludzi.

ZOBACZ FILMIK:

Dramat, kierowca celowo rozjechał kotkę? Dramat, kierowca celowo rozjechał kotkę? "Odebrałeś małym kociakom matkę. Poczułeś się wielki?"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Afera futrzana w Wielkopolsce. Setki martwych lisów na nielegalnej fermie. Widok, który zastali wolontariusze, przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
  5. Premier ogłosił nowe restrykcje. Galerie handlowe zamknięte, a co ze sklepami zoologicznymi?
  6. Pamiętacie pogodnego Steffena Möllera z "M jak miłość"? Zdumiewające, jak obecnie wygląda życie gwiazdy
  7. Skarb jesieni, czyli marynowana dynia w zalewie słodko-kwaśnej. Zrobisz w parę chwil, bez pasteryzowania

źródło: youtube.com

Następny artykuł