amstaf z otwartym pyskiem
Źródło: pixabay.com/arazypitbull

Wyprowadziła psa syna na spacer. Zwierzę zaatakowało ją, dramatyczne doniesienia z Kielc

4 Sierpnia 2020

Pies wyszedł na spacer z 60-letnią matką swojego właściciela. Zdaniem świadków zdarzenia przypominał amstaffa lub bulteriera i nie należał do łagodnych czworonogów. W pewnym momencie bez powodu miał rzucić się na starszą kobietę. O sprawie informuje kielecka policja, która prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Pies został pod opieką kobiety, gdy jej syn wyjechał na wakacje. 60-latka miała go karmić i wyprowadzać na spacery. Podczas jednego z nich doszło do tragedii. Matka mężczyzny wyprowadzała jego zwierzaka wzdłuż ulicy Stacyjnej w Kielcach. Nie wiadomo czemu zwierzę zareagowało agresją. Nagle, bez powodu rzuciło się na starszą panią, powalając ją na ziemię. Gryzł ją w ramiona, nogi i głowę nie zwracając uwagi na jej krzyki i próby wyswobodzenia się. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Tragedia na Mazurach, husky zginął 80 metrów od domu. Właściciele podejrzewają myśliwychTragedia na Mazurach, husky zginął 80 metrów od domu. Właściciele podejrzewają myśliwychCzytaj dalej

Pies rzucił się na nią bez powodu

Karol Macek z kieleckiej policji relacjonuje przebieg zdarzenia. Wciąż ustalane są wszystkie szczegóły sprawy, na razie znamy jedynie garść podstawowych informacji. Zwierzak badany jest na obecność chorób i pasożytów. Na razie nie wiadomo, czemu był agresywny.

- Pies pogryzł kobietę w nogę i głowę. W wyniku zdarzenia pani trafiła do szpitala, a pies pojechał na obserwację powiatowego lekarza weterynarii. Życie kobiety nie jest zagrożone - mówi rzecznik mundurowych, jego słowa cytuje Eska info.

Pies należał do którejś z silnych ras, służących często jako psy obronne, lub był mieszańcem, którego jednym z rodziców był niebezpieczny pies. Po badaniach weterynaryjnych prawdopodobnie wróci do domu. Jeśli dalej będzie sprawiał problemy behawioralne może zostać odebrany właścicielowi, lub nawet uśpiony.

DZISIAJ GRZEJE:1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są niesłychane

Psy niektórych ras są bardzo wymagające w hodowli

Niektóre rasy zwierząt wymagają specjalnych zezwoleń na ich hodowle. Niewłaściwie prowadzone lub socjalizowane zwierzęta często stają się agresywne. Polecane są głównie doświadczonym opiekunom, którzy są w stanie nad nimi zapanować i zapewnić im odpowiednie warunki. Większość niebezpiecznych odmian tego gatunku nie sprawia problemów i nie wykazuje agresji, jeśli odpowiednio je wyszkolimy i zadbamy o to, by od najmłodszych lat miały kontakt z ludźmi i innymi zwierzętami. Kluczowa będzie też ilość ruchu i aktywności psycho-fizycznej jaką im zapewniamy. Szkolenie nie tylko uczy je pożądanych zachowań i redukuje te, które uznajemy za negatywne. Sprawia też, że pies rozwija się intelektualnie. Zbyt mała ilość zabawy lub aktywności może sprawić, że znudzony i sfrustrowany czworonóg, który nie ma jak rozładować rozpierającej go energii stanie się agresywny. Zazwyczaj za zachowanie psa odpowiadają działania właścicieli.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żyją z ponad setką półdzikich psów. Sami nie mają na chleb, ich życie to koszmar
  2. Policjanci zatrzymali pędzące auto i... chwilę później eskortowali je do szpitala, żeby ratować życie pasażerki
  3. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  4. Zaczęła kopać w ziemi, nie chciała odejść. Kotka wykopała prawdziwy skarb
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Justyna Steczkowska skrytykowana za rozmnażanie kotów. "Co za bezmyślność", internauci nie dowierzają
  7. Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła

Źródło:eskainfo.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł