Kobieta podeszła do bezdomnego psa
Źródło: Facebook/Boran Karahan

Swoim zachowaniem wzruszyła miliony osób na świecie. Kobieta pomogła bezdomnemu psu na ulicy, wszystko nagrano

3 Czerwca 2020

Pies leżał na ławce na przystanku autobusowym i marzł z zimna. Zwierzę było bezpańskie, nikt się nim nie interesował. Kiedy kobieta zauważyła psiaka, nie potrafiła powstrzymać łez nad jego losem. Zdecydowała się zrobić jedną prostą rzecz. Chwilę później ludzie gratulowali jej empatii.

Bezpańskie psy i koty każdego dnia muszą się zmagać z ciężkim losem. Zwierzęta chodzą głodne, spragnione i brudne. Muszą się mierzyć z wieloma infekcjami i chorobami, często nie mając żadnych szans. Niestety, często czworonogi padają z wycieńczenia, są przepędzane przez ludzi czy giną pod kołami aut. Bezdomność zwierząt jest ogromnym problemem na całym świecie. Według BBC najwięcej bezpańskich psów mieszka w Indiach. Szacuje się, że na ulicach można spotkać około 30 milionów psów.

Pies otrzymał prezent od nieznajomej kobiety

Kiedy Duygu Elma zobaczyła samotnego psa na przystanku autobusowym, wiedziała, że musi jakkolwiek mu pomóc. Zwierzę spadło na mokrej ławce podczas ulewy deszczu. Najwyraźniej nie znalazło innego schronienia, gdzie mogłoby się uciec przed okropną pogodą. Kobieta widziała jak pies trząsł się z zimna, musiał czuć się okropnie. Duygu Elma odłożyła na moment parasolkę, którą trzymała w dłoni, zdjęła szalik z szyi i okryła nim przemoczone zwierzę.

Drobny gest kobiety nagrał monitoring, a właściciele filmiku zdecydowali się umieścić go w sieci. Internauci nie mogli wyjść z podziwu dla tajemniczej osoby. Zdecydowali się odszukać kobietę, która nie przeszła obojętnie obok cierpiącego psa.

- Byłam w szoku, że moje działania spotkały się z tak szeroką uwagą. Jestem bardzo zaskoczona tym, co się stało. W ten dzień było zimno i mokro, a mi zrobiło się strasznie żal tego biednego pieska. Niestety na tamtą chwilę nie mogłam zaoferować mu nic więcej, ale mam nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu mu pomogłam - powiedziała Duygu Elma, którą udało się znaleźć dzięki nagraniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zobaczył sąsiada wyrzucającego tajemniczy pakunek do śmieci. Wezwał policję. Bał się, że może być za późno
2. Owczarek niemiecki zaopiekował się małym jelonkiem. Niezwykła czułość groźnego psa

Czasem nie potrzeba wiele, aby zmienić świat na lepsze, pomóc drugiej osobie, zwierzęciu. Elma pokazała, że nawet i najprostszy gest ma znaczenie oraz przypomniała, że nie można być obojętnym na krzywdę.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

bezdomnyKobieta okryła psa szalkiem
Facebook/Boran Karahan

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chorował na raka, cały czas towarzyszył mu pies. Gdy umarł, stała się niebywała rzecz
  2. Zauważyła, że kot zmienia kolor sierści. Kiedy zabrała go do lekarza, usłyszała niezwykłą prawdę
  3. Poprosili weterynarza o uśpienie agresywnej suczki. Kiedy lekarz zbadał psa, odkrył prawdę
  4. Usłyszał ciche skomlenie ze studni. Kiedy zajrzał do środka, przeraził się widząc w środku małego psa
  5. Pożegnanie z ukochanym pupilem. Dlaczego zwierzęta odchodzą za Tęczowy Most?
  6. Owczarek nie opuścił chłopca w ciężkich chwilach. Zdjęcie ze szpitala wzrusza do łez

Źródło: pikio

Następny artykuł