Pies w studni
Źródło: facebook/cztery łapy żychlin

Usłyszał ciche skomlenie ze studni. Kiedy zajrzał do środka, przeraził się widząc w środku małego psa

3 Czerwca 2020

Pies leżał w studni i nie potrafił się z niej wydostać. Zwierzę prawdopodobnie zostało do niej wrzucone, nie miało szans na samodzielne wyjście. Psiak popłakiwał, licząc, że ktoś usłyszy jego błaganie o pomoc. Ciche skomlenie usłyszał były sołtys, od razu ruszył z pomocą.

Wczoraj, tzn. 2 czerwca 2020 roku we wsi Gajew w gminie Żychlin doszło do tragicznego odkrycia. Były Sołtys zauważył w studni biednego psa, który prawdopodobniej został tam wrzucony. Czworonóg upadł z kilku metrów wysokości i nie potrafił się wydostać. Przerażone zwierzę nie miało żadnych szans, aby samodzielnie opuścić miejsce. Były Sołtys zadzwonił po Straż Pożarną.

Żychlin. Pies wpadł do studni

Na miejscu pojawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Śleszyna, którzy do razu wydostali psa z potrzasku. Zwierzę prawdopodobnie spędziło tam kilka długich dni i nocy. Jego stan zdrowia nie był najlepszy. Na miejscu zjawił się lekarz weterynarii, który opatrzył czworonoga. Okazało się, że pies Leon był bardzo odwodniony, wycieńczony oraz na swoim ciele miał ogromnie dużo kleszczy.

- W Przychodni Weterynaryjnej został nawodniony i zabezpieczony w leki przeciw chorobom pokleszczowym. Pobraliśmy krew i wysłaliśmy do badań, aktualnie czekamy na wyniki. Na szczęście psiaczek jest cały i nie doszło do złamań. Gmina Żychlin pokryje koszty pierwszej wizyty psa, ale przed nami dalsze leczenie i witaminy. Później będziemy musieli zaszczepić i zachipować go - czytamy na Facebooku "Cztery Łapy - Żychlin".

Inicjatywa społeczna prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin utworzyła zbiórkę pieniężną na leczenie psiaka. Dodatkowo fundusze, które zostaną na koncie mają zostać przeznaczone na nagrodę pieniężną dla osoby, która wskaże osobę, która wrzuciła psa do głębokiej studni i chciała uśmiercić zwierzę w okrutny sposób skazując na śmierć głodową.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Kobieta nagrała ostatnie chwile ze swoim psem. Na chwilę przed śmiercią, zwierzę zrobiło niezwykłą rzecz
2. Uważacie, że psy są podobne do swoich właścicieli? Niektóre porównania są niewiarygodne

- Człowiek, który posunął się do takiego bestialstwa powinien ponieść odpowiednią karę. To nie było przypadkowe miejsce, a dobrze zaplanowane działanie - spokojna, cicha okolica w okolicy brak mieszkańców ... na szczęście zdarzył się cud - czytamy dalej.

Pies Leon trafi do adopcji za ok. 3-4 tygodnie. Czy znajdzie się osoba o dobrym sercu, która przygarnie zwierzaka? Mamy nadzieję, że tak!

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychozabawa z kotem, która ujawnia ukrytą prawdę o sobie. Dzięki niej dowiesz się, jaki kierunek w życiu obrać
  2. Pożegnanie z ukochanym pupilem. Dlaczego zwierzęta odchodzą za Tęczowy Most?
  3. Dziewczynka siedziała obok owczarka niemieckiego. Nagle chwyciła kamień
  4. Owczarek nie opuścił chłopca w ciężkich chwilach. Zdjęcie ze szpitala wzrusza do łez
  5. Kupili szczeniaka w sieci za tysiąc złotych. Kilka godzin później podjęli okropną decyzję
  6. Kotek znalazł małe zwierzę w ogrodzie i przyniósł do domu. Kiedy właścicielka poznała prawdę, zamarła z wrażenia

Źródło: Facebook

Następny artykuł