mural
Źródło: Michał Dziurkowski

Na warszawskiej „Patelni” powstał mural z psami. Akcja dedykowana jest porzuconym psom

3 Lutego 2021

Fundacja Rasowy Kundel ruszyła z akcją "Pies to przywilej!", która ma edukacyjny wymiar. W ramach niej w ścisłym centrum stolicy, na "Patelni", tuż przy przystanku Metro Centrum pojawił pieskowy mural. Akcja dedykowana jest porzuconym psom oraz ich losom adopcyjnym.

„Pies to przywilej!” to inicjatywa mająca edukacyjny wymiar. Fundacja Rasowy Kundel postanowiła nagłośnić problemy, z którymi borykają się razem ze swoimi podopiecznymi, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą możliwości wsparcia organizacji, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i udzielaniem pomocy zwierzętom.

Pies to przywilej!

Głównym celem jest rozpowszechnienie opcji wpłat stałych, które bezpośrednio wpływają na losy większości podopiecznych fundacji, a które – w odróżnieniu od nagłych i dramatycznych zbiórek, będących efektem braku działań profilaktycznych, nie są równie angażujące.

Akcję postanowiły wesprzeć marka Nice To Fit You oraz agencja Good Looking Studio, która zadbała o miejsce reklamowe oraz materiały malarskie. W ramach współpracy, w samym centrum stolicy, tuż przy przystanku Metro Centrum, pojawił się mural, którego bohaterami są realni podopieczni Fundacji Rasowy Kundel. Autorami projektu graficznego są empatyczni artyści: Magda Magdziarz, Adam Biszewski oraz Janina Tłuczkiewicz.

Jej opiekun nagle zniknął, sunia została sama zimą. 10-miesięczna Wanda pilnie potrzebuje krwiJej opiekun nagle zniknął, sunia została sama zimą. 10-miesięczna Wanda pilnie potrzebuje krwiCzytaj dalej

- Wiemy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiemy, że potrzebna jest pomoc doraźna, ale i praca u podstaw w edukowaniu dorosłych i tych najmniejszych – w miastach i na wsiach, że pies to część grupy społecznej, która zwie się rodziną. Wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że pies po psie, człowiek po człowieku, zmienimy ten świat – mówi Dorota Perłowska, prezeska Fundacji Rasowy Kundel.

- Obecnie organizacja stara się pomagać szerzej i skuteczniej, a każda forma wsparcia – szczególnie ta cykliczna, jest dla niej na wagę złota. My bierzemy to sobie do serca i dorzucamy naszą cegiełkę – na dobry początek. Liczymy, że zainspirujemy do tego samego naszą internetową społeczność i mieszkańców Warszawy – dodaje Rafał Bartoszewicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Nice To Fit You.

Mural będzie można podziewać co najmniej do 15 lutego.

O Fundacji Rasowy Kundel

Fundacja Rasowy Kundel powstała w odpowiedzi na potrzebę pomocy zwierzętom z terenu powiatu piaseczyńskiego i grójeckiego. Działa lokalnie od blisko 6 lat. Osiąga sukcesy w psich adopcjach, pomaga psom skrzywdzonym przez los (czyli najczęściej... człowieka), chorym, porzuconym. Zwierzęta, które trafiają pod opiekę Fundacji zostają objęte opieką weterynaryjną oraz troskliwą opieką tymczasową mającą na celu przygotowanie do adopcji stałej. Fundacja szuka dla nich domów w Warszawie i okolicy. Celem adopcyjnym jest odpowiedni dobór psa do rodziny, tak, aby przez wiele lat mogli wspólnie cieszyć się radosnym życiem.

Zobacz zdjęcia:

mural1

Fot. Michał Dziurkowski

mural1

Fot. Michał Dziurkowski

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł