piesek
Źródło: Straż Miejska w Elblągu

Elbląg. Strażnicy zaopiekowali się zmarzniętym psem. Właścicielka poszła na zakupy

3 Lutego 2021

Klientka jednego ze sklepów spożywczych zauważyła zmarzniętego psa przywiązanego do kosza na śmieci. O zaistniałym fakcie powiadomiła pracowników sklepu, jednak wygłaszane komunikaty nie przyniosły rezultatu. Psem zaopiekowali się strażnicy miejscy, ale to nie koniec historii.

Sytuacja miała miejsce przy ul. Teatralnej, gdzie mieści się sklep Kaufland w Elblągu. Tam ktoś przywiązał psa do kosza na śmieci i zostawił na mrozie. Temperatura musiała być niska, czworonóg trząsł się z zimna. Jedna z klientek postanowiła zareagować.

Pies trząsł się z zimna

Zgłaszająca interwencję kobieta próbowała szukać właściciela zwierzaka, a ochrona sklepu nawoływała o zdarzeniu przez mikrofon. Pomimo to, właściciel psa nie reagował, nikt nie wiedział, czy zapomniał o swoim czworonogu, czy ktoś porzucił go specjalnie.

Zawiadomiona straż miejska przybyła na miejsce zgłoszenia i zabrała psa do radiowozu. Czworonóg okazał się być bardzo przyjaznym.

Ponieważ przez dłuższy czas nikt się po niego nie zgłaszał, strażnicy zmuszeni byli odwieźć go do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, jednak w tym czasie, wróciła z zakupów jego właścicielka. Była to starsza pani. Za swoje zachowanie kobieta została jedynie pouczona, a pies został jej zwrócony.

Na warszawskiej „Patelni” powstał mural z psami. Akcja dedykowana jest porzuconym psomNa warszawskiej „Patelni” powstał mural z psami. Akcja dedykowana jest porzuconym psomCzytaj dalej

Apel strażników miejskich

Strażnicy miejscy apelują o niepozostawianie zwierząt na mrozie. Nie do wszystkich sklepów można wejść z czworonogami, jednak może lepiej nie zabierać ich wtedy na zakupu?

- Zima, to bardzo trudny okres dla naszych podopiecznych, nie pozostawiajmy ich na zewnątrz, tym bardziej nie zabierajmy ich ze sobą po zakupy. Gdy spotkasz na swojej drodze samotne zwierzę, nie bądź obojętny - reaguj - czytamy na stronie straży miejskiej.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł