pies pomaloany jak tygrys
Źródło: Instagram.com/animalmalaysia

Przemalowali bezpańskiego psa, aby wyglądał jak tygrys. Sprawcy poszukiwani

2 Września 2020

Pies błąkający się po ulicach jednego z malezyjskich miast padł ofiarą okrutnego żartu, który mógł mieć tragiczne konsekwencje. Nieznani sprawcy złapali go, oblali pomarańczową farbą, i namalowali na nim tygrysie pasy. Trzeba przyznać, że ich zdolności plastyczne robią wrażenie. Odpowiedzialne za wybryk osoby znalazły się na celowniku organizacji zajmujących się pomocą zwierzętom. Ich czyny mogły doprowadzić do śmierci czworonoga.

Pies mógł poważnie ucierpieć ze względu na tą pozornie niewinną psotę.Większość farb i pigmentów zawiera składniki toksyczne dla zwierząt. Mogą także wywoływać reakcję alergiczną. Poza tym taka ingerencja w wygląd zwierzaka może prowadzić do poważnych problemów behawioralnych, a nawet wpędzić zwierzę w nerwicę. Często także naraża go na agresję ze strony ludzi i innych zwierząt, które mogą pomylić go z niebezpiecznym zwierzęciem. Z tego względu ogranizacja zajmująca się ochroną zwierząt w Malezji poszukuje sprawców zdarzenia. Nie wiadomo czy policja wszczęła już postępowanie w tej sprawie.

Owczarek niemiecki uratował życie właściciela. Sam zadzwonił po pomocOwczarek niemiecki uratował życie właściciela. Sam zadzwonił po pomocCzytaj dalej

Pies mógł ucierpieć w wyniku tego wybryku

W związku z tym, jak duże szkody mogli wyrządzić sprawcy oraz biernością policji, która traktuje zdarzenie bardziej jak niewinny żart, Malaysia Animal Association postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Wszczęli własne śledztwo, apelują do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o sprawcach, by zgłosili się do nich. Dla osób, które przekażą wiadomości, które doprowadzą do ich ujęcia ufundowali "nagrodę niespodziankę". Sytuacji nie należy bagatelizować. Jeśli odpowiedzialne za ten wybryk osoby nie poniosą konsekwencji, prawdopodobnie powtórzą go, lub znajdą się osoby, które zrobią to za nich. Narażanie zwierząt na stres, cierpienie i problemy zdrowotne dla rozrywki zasługuje na bezwzględne potępienie i nie jest tematem, z którego należy żartować.

DZISIAJ GRZEJE:1. Jakich zapachów nie lubią koty? 5 aromatów, których mruczki po prostu nie cierpią
2. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
3. Psy walczą o miejsce na kanapie. Jeden z nich uknuł sprytny plan, rozbrajające wideo

Farbowanie sierści psa może być niebezpieczne

Choć istnieją specyfiki, przeznaczone do farbowania psiej sierści, weterynarze stanowczo odradzają ich stosownie. Stosowanie produktów przeznaczonych dla ludzi wiąże się z ogromnym ryzykiem. Reakcja alergiczna wywołana przez składniki ludzkich kosmetyków może doprowadzić nawet do zapalenia skóry. Psia skóra ma inne pH od ludzkiej, w związku z tym, większość ludzkich produktów będzie dla nich po prostu toksyczna. W skrajnych przypadkach mogą nawet doprowadzić do powstania przypominających oparzenia śladów. Sam proces farbowania może być bardzo stresujący dla zwierzaka, nawet jeśli stosujemy specjalnie dostosowane dla niego farby. Problem będzie szczególnie widoczny w wypadku zwierząt, które nie lubią kąpieli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wolontariusze błagają o pomoc, 30 kociaków potrzebuje pilnej pomocy. Sytuacja jest fatalna
  2. Wszyscy zwrócili uwagę tylko na jedno. Para z „Rolnik szuka żony” zachwyciła zaskakującym zdjęciem
  3. Jakich zapachów nie lubią koty? 5 aromatów, których mruczki po prostu nie cierpią
  4. Pies wojskowy został ranny na misji. Teraz zostanie specjalnie uhonorowany
  5. Znalazł na ziemi maleńkie pisklę. Zabrał je do domu, po 36 dniach nieźle się zdziwił
  6. Ryanair, WizzAir i LOT podjęły ostateczne decyzje. Niestety

źródło: instagram.com/animalmalaysia

Następny artykuł