Pies pokonał ciężką chorobę
Źródło: instagram/2legdogs

Nikt nie dawał mu żadnych szans. Teraz nie wierzą własnym oczom

2 Maja 2020

Pies o imieniu Deuce nie potrzebuje czterech nóg, by cieszyć się długimi spacerami. Choć miał trudną i bolesną przeszłość, to dziś pokazuje wszystkim, że można pokonać każde ograniczenia.

Historia tego psa to dowód na to, że niemożliwe jest możliwe. Nikt mu nie dawał nawet najmniejszych szans. To, co się stało ze zwierzęciem, każdego wprawiło w zdumienie. Pies pokazał, że żadne ograniczenia nie zatrzymają woli życia.

Pies stracił dwie nogi

Deuce to duży, brązowy psiak, któremu amputowano dwie nogi. Choroba nie złamała jego charakteru. Zwierzę nauczyło się chodzić na dwóch łapach, co wcześniej było uznawane za nieprawdopodobne. Nikt nie chciał wierzyć w to, że Deuce mógłby utrzymać równowagę w ten sposób. Niezłomność psa budzi podziw, teraz trudno dotrzymać mu kroku na spacerach.

Czworonoga odnaleziono w rowie. Lekarze odkryli, że jego nogi są złamane. Co więcej, oprócz kontuzji wykryto, że w miejscach obrażeń doszło do poważnej infekcji, która za chwilę mogła przedostać się do pozostałych części organizmu. Natychmiast podjęto decyzje, która wszystkich zasmuciła, jednak była nieuchronna w takiej sytuacji. Dwie łapy musiały zostać amputowane. Choć wybrane rozwiązanie skazywało psa na niepełnosprawność, była to jedyna droga ratunku dla tego biednego zwierzaka.

Cała historia znalazła jednak szczęśliwie zakończenie. Zabieg przebiegł pomyślnie i Deuce szybko doszedł po nim do siebie, choć wciąż potrzebował stałej opieki i rehabilitacji. Co więcej, znalazł nową rodzinę. Zaadoptował go Domenick Scudera, który dokładał wszelkich starań, by zaopiekować się chorym zwierzęciem. Pies potrzebował długich godzin intensywnej rehabilitacji. Na tak wczesnym etapie nikt się nie spodziewał, że lada moment Deuce wybiegnie na długie spacery na świeżym powietrzu. Po jakimś Scudera przyznał, że pies posiada wyjątkową umiejętność utrzymywania równowagi. Nie potrzebuje wózków inwalidzkich ani żadnej innej technologicznej pomocy. On po prostu stoi na dwóch łapach!

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kot przez wiele lat skrywał tajemnicę. Gdy pewnego dnia wrócił do domu ze spaceru, prawda wyszła na jaw
2. Mówią, że to najbrzydszy kot świata. Czy zasługuje na miłość?

- Deuce teraz jest w pełni sprawny, nie potrzebuje żadnej specjalnej troski podczas spacerów i wycieczek. On pokonał nie tylko chorobę, ale także wszelką logikę – opowiada Scudera, cytowany przez Fox News.

Jak wygląda jego codzienność? Wraz z dwójką braci – Cyrus i Lucky – Deuce jeździ po całym kraju, by odwiedzać szpitale. Służą jako zwierzęta terapeutyczne, dające wiele nadziei i uśmiechów pacjentom w każdym wieku. Każdy, kto spotka dzielnego zwierzaka, od razu zaczyna wierzyć w swoją przyszłość, która nie musi malować się w najczarniejszych barwach. Trójka wesołych psów podbija także świat internetu, chętnie pozując do zdjęć na Instagramie.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA:

Znalazł spokojny domZnalazł spokojny dom
instagram/2legdogs

Nigdy się nie poddałNigdy się nie poddał
instagram/2legdogs

Utrzymuje wyjątkową równowagęUtrzymuje wyjątkową równowagę
instagram/2legdogs

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5-letnia dziewczynka spotkała na polu 14 owczarków niemieckich. Ojciec wszystko nagrał
  2. Dziecko nie potrafiło powiedzieć „mama”. Owczarek zdecydował się zrobić to za niego
  3. Jamnik z Pragi zgubił się w lesie. Przeszedł 60 km, szukając właścicieli
  4. Niebezpieczne drapieżniki wtargnęły na prywatną posesję. Buldog zareagował, niewiarygodne
  5. Pies zaatakowany w Łodzi wraca do zdrowia. Dobre wiadomości

Źródło: foxnews.com

Następny artykuł