Pies cierpi okropnie
Źródło: facebook/ekostraż

Wrocław. Pyszczek psa "wybuchł", właściciel nie leczył zwierzaka od lat. Ratownicy nie mieli wyboru, cierpienie było przeolbrzymie

1 Listopada 2020

Pies nie był leczony przez długie lata. Właściciel w ogóle nie interesował się zwierzęciem, pozostawiając go samego sobie. Pies był wychudzony do granic możliwości, a jego pyszczek wyglądał jakby "eksplodował". Znajdowały się w nim zropiałe zmiany nowotworowe na żuchwie, które obejmował podniebienie miękkie i twarde. Serce się kraje, kiedy widzi się taki widok.

Ekostraż, która przybyła na ratunek psu, nie miała wyboru. Zwierzę ogromnie cierpiało, w tak fatalnym stanie nikt dawno nie widział żadnego czworonoga. Pseudowłaściciel nie miał nic sobie do zarzucenia, zrzekł się psa i pozwolił zabrać go ratownikom. Jednak stan czworonoga był bardzo fatalny, diagnoza była jedna.

Złodzieje nic nie ukradną ze sklepu. Właściciel zamontował specjalny monitoringZłodzieje nic nie ukradną ze sklepu. Właściciel zamontował specjalny monitoringCzytaj dalej

Mieszkaniec Wrocławia zaniedbał psa

Pies mieszkał w centrum Wrocławia ze swoim opiekunem. Kiedy ratownicy dowiedzieli się o zwierzęciu, od razu ruszyli mu na pomoc. Chcieli jak najszybciej odebrać czworonoga od swojego oprawcy. Na miejscu zastali straszny widok. Zwierzę było wychudzone, jego pyszczek "eksplodował", wyraźnie cierpiało. Właściciel wyznał, że karmił zwierzę mortadelą! Nie leczył go.

- Więcej do powiedzenia nie miał. No poza upewnieniem się, że usługa jest za darmo - napisali ratownicy z ekostraży.

Pies został zabrany do kliniki, jednak weterynarz nie miał najlepszych informacji. Zwierzę należało uśpić, ponieważ zropiałe zmiany nowotworowe były za duże, na ratunek było za późno.

- Już nie cierpi - został poddany eutanazji ze względów humanitarnych. Nic więcej nie mogliśmy dla niego zrobić. A cierpiał strasznie z bólu, głodu i wyniszczenia. Nie mógł jeść od dawna. Miał w pyszczku tylko guza, bo większość zębów dawno mu wypadła. Lekarz weterynarii określił to cierpienie słowem "wielkie". Nie wiemy, jak można było niczego z tym nie zrobić, choćby skrócić to cierpienie. Okazuje się, że nieczuli sadyści mieszkają obok nas, często na innym piętrze tego samego bloku. A inni miesiącami na to przyzwalają, bo nie mogą powiedzieć, że tego cierpienia nie widać. Widać. Nie możemy się pozbierać, koszmar - napisano na Facebooku Ekostraży.

Zdjęcia psa trafiły do internetu. Uwaga - są bardzo brutalne. Internauci wściekli się, kiedy przeczytali historię. Czy oprawca psa zostanie ukarany?

- Jeśli to coś zrobiło taka krzywdę psu, nie zawaha się zrobić tego komuś innemu. (...) żadna druga szansa. To jest coś niewyobrażalnego.
- Serce krzyczy!
- ludzie są nienormalni!!!! - pisano na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
2. Dobitny komentarz Manowskiej. Prowadząca "Rolnik szuka żony" nie pozostawiła żadnych złudzeń
3. Grochola przerywa milczenie. Wyznała, co jej oprawca zrobił kotu. Nie mieści się w głowie

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Jakie są w Polsce kary za znęcanie się nad zwierzętami? Prawo mówi, że za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia na 3 lata, a jeśli dochodzi do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem to 5 lat. Rzadko jednak słyszy się o takich wyrokach. Kary za znęcanie się nad zwierzętami zostały zaostrzone w kwietniu 2018 roku. Osoba skazana może nie tylko trafić do więzienia, ale i Sąd może zarządzić przekazanie od 1 tys. do 100 tys. zł na cel związany z ochroną. Wcześniej najniższa kara pieniężna wynosiła 500 zł.

Wśród kar za znęcanie się nad zwierzętami istnieje również zapis o niemożliwości wykonywania zawodu, w których oprawca ma kontakt ze zwierzętami. Przykładowo, jeżeli lekarz weterynarii dopuszczał się znęcania się nad zwierzętami, może stracić uprawnienia i nie będzie mógł dłużej leczyć zwierząt. Poza tym istnieje też zapis o zakazie posiadania zwierząt.

Jak podaje biznesinfo.pl, można zostać ukaranym za "działania ukierunkowanego na zadanie bólu i cierpienia zwierzęciu". Aby stwierdzić znęcanie się nad zwierzęciem należy wykazać, że np. osoba posiadająca zwierzę nie karmi go, zamyka na balkonie bez dostępu do wody, bez dachu, bez możliwości wejścia do mieszkania, może być to również bicie, kopanie czy nieleczenie zwierzęcia.

Wyżeł węgierski: sportowiec i gentlemenWyżeł węgierski: sportowiec i gentlemenCzytaj dalej

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Kot sfinks. Nie ma futra, za to ma wielkie serce
  4. Wyszło na jaw. Po 4 latach u owczarka odkryto chipa, ale tożsamość opiekuna wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Kot rosyjski niebieski – pieszczoch z dalekiej Rosji
  6. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego
  7. Polacy jedzą ją na potęgę, a może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Zawiera gonadotropiny kosmówkowe

Źródło: facebook.pl

Następny artykuł