Kuno przeszedł w stan spoczynku
Źródło: twitter/defenceHQ

Pies wojskowy został ranny na misji. Teraz zostanie specjalnie uhonorowany

1 Września 2020

Pies służący w wojsku o imieniu Kuno poniósł obrażenia podczas jednej z misji w Afganistanie. Lojalność i niebywałe poświęcenie, jakiego dokonał w imię obrony ojczyzny zostało doceniono przez żołnierzy, którzy uhonorowali psiaka w przepiękny sposób.

Pies o imieniu Kuno był niezastąpionym towarzyszem brytyjskich żołnierzy, którzy stacjonowali w Afganistanie i walczyli przeciwko członkom organizacji terrorystycznej Al Qaeda. Zwierzę jest przedstawicielem rasy malinois - belgijskiego psa pasterskiego, który przeszedł niezwykle wymagające szkolenie, które pozwoliło mu na na wzięcie udziału w najniebezpieczniejszych misjach na terenie kraju pogrążonego w wojnie. Pies pomagał wojskowym w wykonaniu ich obowiązków i wielokrotnie przyczynił się do pomyślnego ukończenia zadania. Niestety, podczas jednej z misji doszło do tragicznego zdarzenia, które niespodziewanie zakończyło karierę wojskową psiaka.

Właścicielka zabrała psa do dentysty. Po wszystkim go nagrała, mina zwierzaka mówi sama za siebieWłaścicielka zabrała psa do dentysty. Po wszystkim go nagrała, mina zwierzaka mówi sama za siebieCzytaj dalej

Pies, który bronił kraj przed Al-Kaidą

Wybór imienia zwierzęcia nie było dziełem przypadków, ponieważ Kuno oznacza odwagę w kulturze germańskiej. Właśnie taki jest czworonożny żołnierz, który lojalnie wykonywał swoje obowiązki podczas niebezpiecznych misji w Afganistanie i wkrótce otrzyma odznaczenie w uznaniu za jego waleczność i odwagę podczas nalotu w Afganistanie w 2019 roku. Kuno był stałym towarzyszem elitarnej brytyjskiej Special Boat Service (SBS) oraz lokalnych sił, którzy walczyli z nalotami rebeliantów. Bojownicy posuwali się do ekstremum - atakowali granatami i karabinami maszynowymi.

DZISIAJ GRZEJE:1. Chciała nagrać uroczy filmik z pitbullem. Nagle zwierzę obudziło się
2. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
3. Mały koala znalazł sobie nową mamę. Wszystko zostało nagrane, niesamowite

Jak relacjonuje brytyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej żołnierze nie byli w stanie zatrzymać ataku ze strony nieprzyjaciela. Kuno nie stracił wiary w powodzenie misji, dlatego bez wahania rzucił się na jednego z bojowników. Nieszczęśliwie, w trakcie szarży na przeciwników poniósł obrażenia tylnych łap. Jego poświęcenie nie poszło na marne - żołnierzom udało się wyjść z sytuacji zwycięsko. Heroizm czworonoga został doceniony przez sekretarza obrony Wielkiej Brytanii - Bena Wallace'a, który otwarcie przyznał, że "to oczywiste", że pies uratował życie żołnierzy.

- Walczył z wrogiem bez strachu, nigdy się nie zawahał i wywiązał ze swoich obowiązków, mimo że został poważnie ranny – podkreślił dyrektor generalny People's Dispensary for Sick Animals, Jan McLoughlin.

Cześć dla bohatera!

Po zakończeniu akcji psi bohater został przetransportowany drogą powietrzną w bezpieczne miejsce. Badania przeprowadzone przez weterynarzy wykazały, że w jedną z łap wdała się infekcja i konieczna była amputacja. Kuno przeszedł rehabilitację, a także otrzymał protezę, która umożliwia mu samodzielne poruszanie się. Czworonożny weteran wojenny został zaadoptowany przez nową rodzinę i przeszedł na zasłużoną emeryturę, podczas której może siębawić i chodzić na długie spacery z dala od dźwięków wybuchów. Przewiduje się, że podczas wirtualnej ceremonii w listopadzie tego roku Kuno otrzyma swój medal PDSA Dickin, który jest odpowiednikiem brytyjskiego odznaczenia Krzyża Wiktorii. Być może odznaczenie nie zrekompensuje pieskowi utraty sprawności, lecz z pewnością jest wielkim wyróżnieniem i dowodem na to, że znakomicie wykonywał swoje obowiązki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagadka dla największych bystrzaków. Prawie nikt nie potrafi znaleźć pingwina
  2. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające
  3. Policjant uratował niezwykle rzadkie zwierzę. Jest chronione na terenie naszego kraju
  4. Przez okno samochodu zobaczyła worek. Kiedy się przyjrzała bliżej, od razu zahamowała
  5. Shiba inu nie może się doczekać, aż jego pani się obudzi. Nagrała, co wyczynia pies przy jej łóżku
  6. Antoni Macierewicz na wakacyjnym grillu. Jego strój stał się hitem w internecie

Źródło: o2.pl

Następny artykuł