Piesek został porzucony na środku drogi
Źródło: policja

Przywiązali psa do słupka na środku drogi. Powód odbiera mowę

1 Sierpnia 2020

Pies został przywiązany łańcuchem na środku ruchliwej ulicy. Zwierzę było w ogromnym stresie, z obu stron mijały je rozpędzone samochody. W każdej chwili ktoś mógł je potrącić. Przyczyna zachowania byłych właścicieli bulwersuje.

Pies znaleziony dokładnie rok temu na drodze krajowej nr 94 doświadczył czegoś niewyobrażalnego. Zwierzę zostało porzucone przez swoich właścicieli na środku dwupasmowej ulicy w upalny dzień. Piesek był zestresowany i odwodniony, groziło mu bardzo duże niebezpieczeństwo. Konieczna była natychmiastowa interwencja policji.

Noworodek krzyczał w kołysce. Nieprzewidziana reakcja shiba inu chwyta za serceNoworodek krzyczał w kołysce. Nieprzewidziana reakcja shiba inu chwyta za serceCzytaj dalej

Właściciele przywiązali psa do słupka na środku ulicy

W środę siódmego sierpnia 2019 roku po godzinie szesnastej Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał niepokojące zgłoszenie. Według informacji udzielonych przez świadka zdarzenia, mały, biały piesek został przywiązany do słupka rozdzielający dwa pasy ruchu na drodze krajowej nr 94 przed wjazdem do miejscowości Przeginia. Biorąc pod uwagę fakt, że w tamtym czasie trwał sezon wakacyjny to dla funkcjonariuszy policji prawie pewnym było to, że opiekunowie prawdopodobnie porzucili swojego podopiecznego w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
2. Ojciec rzucił się na ratunek dziecku. Kamera nagrała niewyobrażalne sceny
3. Sąsiedzi skarżyli się na hałasującego psa. Jego właściciel zainstalował kamerę i odkrył prawdę

Dyżurujący w tamtym czasie na olkuskim komisariacie policjant natychmiast wysłał na miejsce policyjny patrol w składzie st. sierż. Bartosz Ziarnik i st. sierż. Wojciech Dym. Piesek, który został odnaleziony przez funkcjonariuszy, znajdował się na niewielkiej wysepce pomiędzy dwoma pasmami ruchliwej ulicy i był przywiązany 2-metrowym łańcuchem do słupka. Samochody, które przejeżdżały obok wystraszonego zwierzątka mogły go nie zauważyć i spowodować wypadek. Policjanci zareagowali od razu. Akcja ratownicza zwierzęcia przebiegła pomyślnie. Psiak został zabrany do radiowozu, a następnie przewieziony na komendę. Przed przeprowadzką do okolicznego schroniska, pupilowi podano schłodzoną wodę i karmę dla zwierząt. Po dniu pełnym przerażających i nieoczekiwanych zdarzeń zwierzę nareszcie miało chwilę na złapanie oddechu.

Policjanci, którzy brali udział w interwencji zajęli się ustalaniem okoliczności, w jakich doszło do porzucenia psa, a także tożsamości sprawcy przestępstwa. Należy przypomnieć, że porzucenie zwierząt domowych jest w świetle prawa czynem karalnym, dlatego prawnym właścicielom białego pieska może grozić surowa kara. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wyrazili ogromne uznanie dla świadka tego zdarzenia, który nie pozostał obojętny wobec krzywdy zwierzęcia i powiadomił o tym fakcie służby. Niestety, poza jedną osobą, żaden inny kierowca nie zgłosił podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Husky zakradł się do łóżka dziecka. Chwilę potem stała się niesamowita rzecz, nagranie pokochały miliony internautów
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Japończycy mają wizję na 2040 rok. Wiadomo, co ze zwierzętami na świecie
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos

Źródło: funzoo.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł