Slim z wiadrem
Źródło: facebook.com/Forget Me Not Animal Rescue

Przerażony pitbull nie chciał oddać srebrnego wiaderka. Prawda o porzuconym zwierzaku wyciska łzy z oczu

10 Lipca 2020

Pitbull został znaleziony w opuszczonym domu w stanie Ohio. Porzucone, maltretowane lub doświadczające ciężkich przeżyć zwierzęta radzą sobie z traumą na różne sposoby. Często znajdują obiekt lub zabawkę, który pomaga im poradzić sobie ze swoimi przeżyciami. Slim obdarzył uczuciem nietypowy przedmiot.

Pitbull musiał na nowo oswoić się z człowiekiem. Długi czas spędzony w samotności sprawił, że czworonóg zaczął bać się ludzi. Gdy znaleziono go, leżącego na poddaszu zapuszczonego, niezamieszkałego od dawna domu był słaby i wygłodzony. Dzięki pomocy wolontariuszy, wrócił do zdrowia fizycznego, jednak widać było, że okres ten zostawił poważną szramę na jego psychice. W terapii psów często wykorzystuje się przedmioty i zabawki, które zwierzę może mieć przy sobie cały czas.

Głuchy pitbull został użądlony przez rój pszczół. Reakcja właścicieli porażaGłuchy pitbull został użądlony przez rój pszczół. Reakcja właścicieli porażaCzytaj dalej

Pitbull nie rozstawał się ze srebrnym wiaderkiem

W schronisku, do którego trafił wystraszony pies, próbowano zapewnić mu jak najlepsze warunki do powrotu do zdrowia. Pracownicy dawali mu różne zabawki, jednak Slim rozrywał na strzępy każdego pluszaka i przegryzał każdą gumową zabawkę. Zwierzęta często reagują na stres w taki sposób, czasem nawet niszcząc swoje posłanie, lub wygryzając sierść ze swojego ogona. Pewnego razu w klatce pitbulla pozostawiono metalowe wiadro, z którego korzystano podczas sprzątania wybiegu. Być może, kojarzyło mu się z miską na jedzenie, której brakowało mu, gdy był zdany na siebie w opuszczonym domu. Slim złapał je w pysk i nie chciał puścić. Od tej pory nie rozstawał się ze swoją nową zabawką. W końcu znalazł przedmiot, który nie rozpadał się, gdy tylko zaczął go szarpać. Znalazł w końcu coś stałego, na czym mógł polegać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chihuahua urodziła się bez przednich łapek, została porzucona. Schronisko okazało się dla niej ratunkiem
2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu

Szczęśliwy finał historii Slima

Pittbul, wraz ze swoim wiaderkiem trafił do rodziny zastępczej, razem z drugim psem Rubblem, od razu się ze sobą zaprzyjaźnili. Dostali drugą szansę na spokojne życie, otoczeni miłością i opieką. Slim jest teraz szczęśliwym, zrelaksowanym psem, choć czasem wciąż wraca do swojego ulubionego przedmiotu, który pozwolił mu przepracować swoje traumatyczne doświadczenia. Nowa rodzina pomogła mu na nowo zaufać człowiekowi, co zaowocowało wielką miłością i przywiązaniem psa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Slim z opiekunem i wiaderkiemSlim z opiekunem i wiaderkiem
facebook.com/Forget Me Not Animal Rescue

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  2. Nieugięty jamnik pochwalił się gigantycznym trofeum. Ludzie nie mogli powstrzymać się od uśmiechu
  3. Wzruszający powrót do domu. Kobieta odnalazła zaginionego psa w Radysach
  4. Wrócił do domu i oblał kota wrzątkiem. Nastolatek wszystko nagrał telefonem i wrzucił do sieci
  5. Głuchy pitbull został użądlony przez rój pszczół. Reakcja właścicieli poraża
  6. Głowa kota była uwięziona w słoiku przez dwa tygodnie.Weterynarze nie mogli pomóc zwierzęciu

Źródło:facebook.com/Forget Me Not Animal Rescue

Następny artykuł