buda psa
Źródło: pixabay/Mimzy

Brakuje 2 tysiące podpisów. Chodzi o Piątkę dla Zwierząt, ratujmy rewolucyjną ustawę

20 Października 2020

Petycję w sprawie "Piątki dla Zwierząt" podpisało już ponad 12,5 tysiąca osób. To jednak za mało, abyśmy mogli mieć realny wpływ na to, co dzieje się z nowelizacją ustawy ochrony o zwierzętach. Koalicja dla Zwierząt prosi o wsparcie ich petycji. "My niżej podpisani apelujemy do Senatu i Prezydenta RP o poparcie dla uchwalonej 18 września przez Sejm zmiany Ustawy o ochronie zwierząt, w szczególności dla zakazu hodowli zwierząt na futra, uboju rytualnego na eksport, prowadzenia schronisk dla zysku, eksploatacji zwierząt w cyrkach i trzymania psów na łańcuchach", piszą.

Koalicja dla Zwierząt prosi o wsparcie. Potrzeba 15 tysięcy podpisów pod petycją, aby móc z nią iść dalej. Wkrótce Andrzej Duda będzie musiał zadecydować, czy podpisać Piątkę dla Zwierząt? W ustawie znalazło się wiele dobrych podpunktów, ale niektóre wymagają poprawy. Jeśli chcesz pomóc, podpisz petycję. TUTAJ KLIKNIJ.

Cichopek wzięła psa na ręce, sekundy później stała się tragedia. Wstydliwa wpadka w Cichopek wzięła psa na ręce, sekundy później stała się tragedia. Wstydliwa wpadka w "Pytaniu na śniadanie" TVPCzytaj dalej

Petycja w sprawie zwierząt

Treść petycji:

- Zapisy ustawy eliminują możliwość znęcania się nad zwierzętami w schroniskach-mordowniach, prowadzonych przez prywatnych przedsiębiorców. Ostatnia interwencja właśnie w takim schronisku w Radysach udowodniła, że taka forma opieki nad zwierzętami bezdomnymi, nakierowana wyłącznie na zysk, jest bestialstwem za społeczne pieniądze.

- Ustawa ogranicza haniebną tradycję wsi – trzymanie zwierząt na łańcuchach przez całe ich życie, w warunkach, których nie akceptuje żaden wrażliwy człowiek.

- Uchwalone zapisy likwidują również wykorzystywanie zwierząt w cyrkach i w celach widowiskowych. Tego rodzaju rozrywka to przeżytek, nieniosący żadnych wartości edukacyjnych, a powodujący tylko cierpienie zwierząt.

- Uchwalone przez Sejm zmiany zlikwidują ogromne cierpienie, doświadczane co roku przez ponad pięć milionów norek, lisów, jenotów i szynszyli, dręczonych i okrutnie zabijanych na futra oraz setki tysięcy krów, byków, cieląt, kóz, owiec i ptaków, podrzynanych żywcem, na eksport, głównie do krajów muzułmańskich. Hodowcy i rzeźnicy, którzy czerpią z tego zyski, głośno protestują, chociaż wiedzą, że ich okrutna działalność jest sprzeczna z moralnością publiczną i od wielu lat jest potępiana przez zdecydowaną większość Polaków.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Jak wyglądają szczeniaki różnych ras zwierząt? Piękne i niezwykłe zdjęcia
2. Magda z "Rolnik szuka żony" dotkliwie oszukana. Gorzką prawdę wyjawiła przed kamerami
3. Ogromny bernardyn ważył połowę tego, co powinien. Wstrząsające słowa właścicieli, którzy zaniedbali psa

- Okrucieństwo uboju rytualnego, hodowanie i skórowanie zwierząt na futra powoduje dyskomfort psychiczny wielu Polaków. Haniebny wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r., dopuszczający nieograniczony ubój rytualny wywołał szok w społeczeństwie. Zaprzestanie takich praktyk poprawi samopoczucie większości obywateli RP i ich stosunek do własnego kraju.

- Jednocześnie sprzeciwiamy się ograniczeniu prawa organizacji prozwierzęcych do odbierania oprawcom maltretowanych zwierząt. Niestety ustawa przegłosowana przez Sejm, wbrew jej wcześniejszym założeniom, nie wzmacnia roli organizacji społecznych, a wręcz je radykalnie ogranicza. Od ponad 20 lat organizacje ratują maltretowane zwierzęta, odbierając je oprawcom. Uchwalona ustawa znacznie to utrudni. Setki tysięcy zwierząt rocznie nie doczeka pomocy, ponieważ ich odbiór będzie zależny od poziomu empatii miejscowych policjantów i lokalnych układów.

Czy Andrzej Duda powinien podpisać nowelizację?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z psem sąsiadów. Każdego dnia zakrada się do ich garażu
  2. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
  3. Grzybiarz znalazł w środku lasu kartonowe pudło. Kiedy zajrzał do środka, od razu wezwał policję
  4. Przez 20 lat codziennie odwiedzał cmentarz. Kot wyznaczył sobie zadanie, niemożliwe, jakie
  5. Magda Gessler tłumaczy się z zupy za 60 zł. Do jej nowego lokalu można przyjść z psem
  6. Możesz dostać nawet 2 tys. złotych dodatkowej emerytury. Wystarczy wziąć pod opiekę specjalne zwierzę
  7. Elżbieta odmłodniała o 10 lat, wszystko dzięki kuracji cudownym sokiem z buraków. Teraz z każdym dzieli się swoim zachwytem

Źródła: change.org

Następny artykuł