spalona ptaszarnia
Źródło: pomagam.pl

Dramat polskiego hodowcy papug. W kilka sekund stracił kilkadziesiąt ukochanych zwierząt

26 Sierpnia 2020

Papugi hodowane były w drewnianej klatce znajdującej się na podwórku domu pana Zbigniewa Olszewskiego. 52-latek z Tczewa od lat zajmował się tymi ptakami. W jego kolekcji znajdowało się prawie 300 ptaków, w tym wyjątkowo rzadkie i cenne okazy. Niestety doszło do tragedii. Mężczyzna usłyszał trzaski i odgłosy skwierczenia z ogrodu. Jego papugarnia stała w płomieniach.

Papugi wpadły w popłoch. Zamknięte w płonącym domku zwierzęta znalazły się w śmiertelnej pułapce. Mimo szybkiej reakcji mężczyzny oraz straży pożarnej, której udało się dotrzeć na miejsce w ciągu kilkunastu minut większość papugarni spłonęła. Wiele ptaków nie przeżyło. Mężczyzna stracił prawie 1/5 wszystkich zwierząt, które znajdowały się pod jego opieką. Reszta ptaków, która przeżyła tragiczne zdarzenie potrzebuje nowego domu. Koszty jego budowy są jednak bardzo wysokie.

Ktoś grasował każdej nocy w garażu i przekładał narzędzia. Nagranie z ukrytej kamery wprawia w osłupienie, sprawcą było zwierzęKtoś grasował każdej nocy w garażu i przekładał narzędzia. Nagranie z ukrytej kamery wprawia w osłupienie, sprawcą było zwierzęCzytaj dalej

Papugi znalazły się w śmiertelnej pułapce

Gdy mężczyzna wyszedł na podwórze i zobaczył płonący domek był załamany. Mimo jego wysiłków nie udało się uratować wszystkich zwierząt, które tego dnia znajdowały się w papugarni. 60 ptaków z kolekcji pana Zbigniewa zmarło w wyniku tragicznego pożaru.

Zginęło ok. 60 ptaków. Niektóre od wysokiej temperatury i płomieni, a inne dosłownie umierały mi na rękach z powodu zatrucia dymem. Żal mi wszystkich zmarłych papug, ale wyjątkowo mojej świergotki seledynowej, która urodziła się w mutacji barwnej: rubin, cynamon, orange. Takich ptaków w Polsce jest może kilka, choć ja sam żadnego innego nie widziałem – mówi hodowca portalowi fakt24.pl

Świergotka seledynowa naturalnie występuje na południu Australii to stosunkowo duża papuga, osiągająca prawie 30 centymetrów wielkości. Na wolności żyje od 15 do nawet 20 lat. Ptaki łączą się w pary lub niewielkie grupy, z którymi polują i podróżują. Hodowcy cenią je za nietypowe barwy umaszczenia, oraz charakterystyczny dźwięk wydawany przez samice.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni
2. Niedźwiedź zareagował na kobietę, która pomachała mu z auta. Nikt się tego nie spodziewa
3. Koń umierał, właściciele nie mogli sprowadzić pomocy. Dramat w polskim gospodarstwie

Papugi potrzebują nowego domu

Papugarnia, która została zniszczona przez pożar mogła komfortowo pomieścić aż 300 papug. Tak duże domki dla ptaków w niczym nie przypominają prostszych konstrukcji, stojących w wielu przydomowych ogródkach. Papugi wymagają więcej przestrzeni od na przykład gołębi. Koszt budowy nowego miejsca, zdolnego pomieścić wszystkie zwierzęta, które przeżyły tragedię wynosi aż 50 tysięcy złotych. Poprzednia konstrukcja nie była niestety ubezpieczona. Pan Zbigniew musi polegać na dobrej woli darczyńców. Sąsiadka mężczyzny oraz radna gminy zorganizowała na jego rzecz zbiórkę na portalu pomagam.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie mieści się w głowie, jak potraktowali Szarika po śmierci. Porażające fakty
  2. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia
  3. Dlaczego kot atakuje dziecko? Agresja nie bierze się znikąd
  4. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła
  5. Husky ma guza na całym pyszczku. Wciąż jest piękny, ale wiele osób się go boi
  6. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa

źródło: fakt.pl

Następny artykuł