papuga przeklina
Źródło: facebook.com/Lincolnshire Wildlife Park

Papugi z zoo nauczyły się przeklinać. Władze podjęły ważną decyzję

6 Października 2020

Papugi to ptaki znane głównie z tego, że powtarzają zasłyszane od ludzi słowa, zdania lub frazy. Niektóre z nich potrafią zapamiętać nawet kilkadziesiąt wyrażeń. Odpowiednio wytresowane będą na przykład "odpowiadać" na nasze pytania wcześniej wyuczonym tekstem. To właśnie te umiejętności wpakowały nieświadome tego co robiły ptaki w kłopoty.

Papugi nie rozumieją sensu wypowiadanych przez siebie słów, obserwują jednak reakcję ludzi na to, co mówią. Widząc pozytywny odzew na swoją wypowiedź częściej ją powtarzają, licząc na nagrodę lub pochwałę od swojego opiekuna. W ten sposób właściciele tych ptaków uczą je komunikowania się ze sobą. Zwierzęta żyjące w Zoo podłapują teksty wypowiadane przez zwiedzających. Wielu z nich ignoruje zakazy karmienia przebywających tam stworzeń, tworząc u nich różne nawyki.

Mężczyzna okrutnie ukarał psa za wykopanie dziury w ogrodzie. Biedactwo zostało kalekąMężczyzna okrutnie ukarał psa za wykopanie dziury w ogrodzie. Biedactwo zostało kalekąCzytaj dalej

Papugi nauczyły się przeklinać

Klienci zoo w Bostonie w północnej Anglii nauczyli przebywające na jego terenie papugi przeklinać. Zwierzęta rzucają przez cały czas niewybrednymi inwektywami. Wyglądają jakby obrażały nimi gości, których sytuacja niezmiernie bawi. Trudno poczuć się urażonym przez ptaka, który nawet nie rozumie co mówi.

- Jesteśmy przyzwyczajeni do papug, które przeklinają, ale nigdy nie mieliśmy pięciu, które robiły to na raz - powiedział w wywiadzie udzielonym agencji PA Media dyrektor zoo Steve Nichols.

Mężczyzna zapewnia, że większość ich ptaków jest spokojna. Kłopoty zaczęła sprawiać piątka nowych papug. Billy, Elsie, Eric, Jade i Tyson dołączyły do kolonii 200 szarych papug w Lincolnshire Wildlife Park w sierpniu. Szybko nauczyły się nowych słów, które wybitnie im się spodobały.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąć
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Wyciągnął rękę, żeby pogłaskać małego yorka. Nie wiedział z kim zadarł, jest wideo

Papugi trzeba było rozdzielić

O ile większość zwiedzających uznała przeklinające papugi za przezabawne, a ich wybryk przyniósł im światową sławę, to władze ogrodu zostały zobowiązane do podjęcia pewnych kroków. Należy podkreślić, że nie wpłynęły na nie żadne skargi.

- Dostawaliśmy sygnały od klientów, ale nie otrzymaliśmy żadnej skargi. Kiedy papuga mówi ci, żebyś s***ał, to bawi to wiele osób. Przynajmniej na chwilę ludzie zapomnieli o trudnej sytuacji na świecie - stwierdził dyrektor placówki.

Mimo to musiał podjąć decyzję o usunięciu ich z eksponowanych wybiegów i przeniesienie do części zoo niedostępnej dla zwiedzających. Choć dorośli turyści byli zachwyceni, należało zadbać o uszy najmłodszych. Zwierzęta trzeba było rozdzielić, uznano, że mają zły wpływ na siebie nawzajem oraz na resztę ptaków.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nagrała, jak podaje pomeranianowi jedzenie. Absolutny hit, ma już 20 mln wyświetleńNagrała, jak podaje pomeranianowi jedzenie. Absolutny hit, ma już 20 mln wyświetleńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia
  2. Wychudzony kotek śledził kobietę w drodze do domu. Nie chciał odejść, zrobiła jedyną słuszną rzecz
  3. Kinga Rusin wypoczywa na plaży, ale nie jest sama. Pochwaliła się wspaniałą nowiną, gratulacje
  4. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne
  5. PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię
  6. Pół Polski zagrożone. Żywioł nie zna litości, alarm IMGW, lepiej nie wychodzić z domów

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł