Papugi
Źródło: youtube/animalieanimali Licia Colò

Próbowali przemycić 70 egzotycznych papug w plastikowych butelkach. Nie przewidzieli tylko jednego

22 Listopada 2020

Papugi upchnięte do butelek po wodzie mineralnej zostały zabezpieczone na statku płynącym z Indonezji. Przemytnicy próbowali zbić majątek kosztem niewinnych zwierząt, lecz nie przewidzieli, że w trakcie podróży ptaki zaczną wydobywać z siebie głośne dźwięki. Zaalarmowani natychmiast marynarze skontaktowali się ze służbą celną. Niestety, pomoc nie dotarła na czas.

Papuga zwana damą niebieskobrzuchą lub lorysą czarnogłową najczęściej występuje na obszarze Nowej Gwinei. W Polsce jeden przedstawiciel tego gatunku może kosztować nawet 2 tysiące złotych.

Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorszeDo sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorszeCzytaj dalej

Papugi dusiły się w plastikowych butelkach

Przemytnicy wpadli w ręce indonezyjskich służb celnych na statku zacumowanym w Indonezji w regionie Papui. Usiłowali przewieźć drogą morską ponad siedemdziesiąt papug wepchniętych do plastikowych butelek po wodzie.

Nielegalni handlarze egzotycznymi zwierzętami mieli nadzieję, że sprzedaż popularnego gatunku ptaków przyniesie im duży zysk, dlatego wciskając zwierzęta do butelek, starali się zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, aby przewieźć możliwie najwięcej okazów.

Policja z miasta portowego Fakfak poinformowała, że ​​o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiła ich załoga statku. Marynarzy byli zaniepokojeni dziwnymi, przeszywającymi odgłosami, które wydobywały się z jednej z przewożonych skrzyń. Przemytnicy nie wpadli na to, że nie będą w stanie zagłuszyć dźwięków wydawanych przez przestraszone papugi.

- Załoga statku powiedziała nam, że podejrzewali, że w skrzyni znajdują się zwierzęta, ponieważ słyszeli dziwne odgłosy - powiedział lokalnej policji z miasta Fakfak Dodik Junaidi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka codziennie wymyka się do sąsiadów, ma ważny powód. Właściciele nie mogą jej powstrzymać
2. Grażyna Szapołowska pokazała swoją wnuczkę. Niezwykłe zdjęcie kobiet na okładce magazynu
3. Kot ze schroniska ma wściekły wyraz twarzy. W rzeczywistości jest kochanym zwierzakiem

Nie wszystkie zwierzęta przeżyły

Kiedy straż graniczna dotarła na statek, dla niektórych papug było już za późno. W chwili otwarcia skrzyni dziesięć ptaków już nie żyło. Pozostałe sześćdziesiąt trzy okazy zostały zabezpieczone przez policję.

Na obecną chwilę mężczyźni odpowiedzialni za przemyt egzotycznych zwierząt nie zostali aresztowani. Policja jest w trakcie ustaleń oficjalnego przeznaczenia ptaków.

Handel zagrożonymi gatunkami zwierząt wciąż kwitnie. W niektórych azjatyckich krajach z każdym rokiem rośnie liczba przemycanych i sprzedawanych na czarnym rynku egzotycznych zwierząt.

W Indonezji egzotyczne ptaki symbolizują wysoki status społeczny, dlatego są chętnie skupowanym towarem przez bogatych mieszkańców tego kraju.

ZOBACZ WIDEO:

Czego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywisteCzego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywisteCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Zdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład Boeinga
  3. Wstrząsający wypadek na polskiej drodze. Jeleń wbił się w auto matki z dwójką dzieci
  4. Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?
  5. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Polscy naukowcy dokonali bardzo ważnego odkrycia. Znaleźli niewiarygodnie dziwną planetę

źródło: o2.pl

Następny artykuł