Pandy
Źródło: youtube/pandapia HD

Stado małych pand zbuntowało się przeciwko opiekunce. Nagrano ich uroczą potyczkę

17 Września 2020

Pandy mieszkające w ośrodku w Chengdu w Chinach kontynentalnych potrafią przysporzyć swoim opiekunom sporo pracy. Cztery młodziutkie misie zostały nagrane podczas psot na terenie wybiegu. Nie pomagały pokojowe prośby ze strony opiekunki, która starała się uspokoić maluchy, gdyż całe stado robiło to, co im się żywnie podobało i nie miały zamiaru przestawać. Fani biało-czarnych miśków z pewnością uśmiechną się podczas oglądania opublikowanego wideo.

Pandy przebywające w chińskiej Bazie Badawczej Hodowli Pand Wielkich w Chengdu mają życie prawie jak w raju. Są każdego dnia monitorowane przez pracowników placówki, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić im optymalne warunki, w których mogą się spokojnie rozmnażać. Do jeszcze niedawna panda wielka znajdowała się na liście zagrożonych gatunków, dziś jest już "tylko" narażona na wyginięcie. Jej populacja powoli, lecz systematycznie, rośnie, lecz to nie koniec działań mających na celu ochronę tego niesamowitego gatunku. W Chinach, gdzie znajduje się największe centrum badań nad tymi zwierzętami, są szczególnie uwielbiane i traktowane z czcią, dlatego niektóre z tamtejszych pand potrafią okazać się zaskakująco rozpieszczone.

Kot spanikował próbując zejść z pianina. Nagranie jest hitem w sieciKot spanikował próbując zejść z pianina. Nagranie jest hitem w sieciCzytaj dalej

"Tam, gdzie są pandy, tam są kłopoty"

Opiekunką, która zajmuje się stadem czterech pand urodzonych w Bazie Badawczej Hodowli Pand Wielkich w Chengdu w 2015 roku jest Mei. Kobieta widzi czarno-białe zwierzaki każdego dnia, dlatego doskonale zna ich codzienne przyzwyczajenia i zachowania. Wie również o tym, że wesoła gromadka potrafi narobić niezłego bałaganu, gdy jest w dobrym humorze. Dowodem jest nagranie z 2016 roku, na którym widać, jak rodzeństwo pand daje popalić swojej opiekunce, która przyszła zamieść liście z ich wybiegu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
3. Co czują psy, gdy wyznajemy im miłość? Naukowcy wreszcie rozwiązali zagadkę

Kilkuminutowe nagrania ukazuje harce małych gagatków, którzy wyrywają sobie ukradzione grabie, chowają się do wiklinowych koszy, w których Mei składowała zgrabione liście i skaczą na nią, kiedy tylko próbuje im zabrać zabawki. Biało-czarne misie o puszystym futerku mają w sobie wielkie zaparcie i nie pozwalają rozstawiać się po kątach. Wspólnie przeprowadzają bunt, rzucając się na kosze pełne suchych liści. Nie pozwolą, aby sprzed nosa uciekła im taka wyśmienita okazja do zabawy.

Niektórzy z komentujących zasugerowali, że Mei prawdopodobnie kocha je i nie cierpi jednocześnie. Wszystko przez to, ile pracy jej przysparzają. Cóż, taka już ich natura.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia
  2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  3. Słodki ciężar. Radosław Majdan udowodnił, że kilogramy nie mają znaczenia
  4. 10-latek wyszedł na spacer z psem, wrócił do domu z granatem. Szybka reakcja matki i babci
  5. Wyszła z psem na spacer, znalazła ogromnego grzyba. Zdjęcia kani wprawiają w osłupienie
  6. Szykuje się skandal? Tajemnicza posada Kingi Dudy przy ojcu. Zwiedziła niemal cały świat i wróciła do Polski

Źródło: youtube.com

Następny artykuł