Dwie pandy
Źródło: twitter/nationalzoo

Mała panda przyszła na świat. Wideo z monitoringu ujawnia, jak wspaniała więź łączy ją z mamą

7 Września 2020

Panda wielka o imieniu Mei Xiang w poprzednim miesiącu doczekała się kolejnego potomstwa. Do mieszkańców ogrodu zoologicznego w Waszyngtonie dołączył biało-czarny miś, którego imię na obecną chwilę wciąż pozostaje tajemnicą. Pracownicy placówki zrobili przyjemność fanom rodzinki pand i podzielili się w sieci niewyobrażalnie słodkimi nagraniami z pierwszych wspólnych chwil świeżo upieczonej mamy i jej maleństwa.

Panda wielka o imieniu Mei Xiang jest honorowym mieszkańcem Smithsonian National Zoological Park w Waszyngtonie. Chociaż przyszła na świat 22 lipca 1998 roku w chińskim instytucie China Conservation and Research Center for the Giant Panda, to od wielu lat rezyduje w Stanach Zjednoczonych. Jej stałym partnerem jest samiec o imieniu Tian Tian, z którym wielokrotnie zachodziła w ciążę. W tym roku rodzicom nie przeszkodziła nawet panująca pandemia COVID-19, ponieważ 21 sierpnia doczekali się kolejnego zdrowego potomka. Pierwsze tygodnie z życia małej pandy są nagrywane przez całodobowy monitoring, a w ostatnich dniach władze ZOO podzieliły się nagraniem z internautami.

Trójkolorowy kociak wołał o pomoc. Nieznany sprawca porzucił go podczas ulewyTrójkolorowy kociak wołał o pomoc. Nieznany sprawca porzucił go podczas ulewyCzytaj dalej

Nagrano pierwsze chwile mamy pandy i jej dziecka

Nowo narodzona panda kryje w sobie wiele tajemnic - jej płeć oraz imię to nadal nierozwiązana zagadka. To celowe działanie władz ZOO, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że śmiertelność pand jest wyjątkowo wysoka, dlatego szanse na przeżycie maleństwa mogą ulec drastycznej zmianie. Przykładem takiego nieszczęśliwego obrotu zdarzeń jest nagła śmierć niektórych osobników należących do wcześniejszego potomstwa Mei Xiang i Tian Tiana. Tylko trzy przedstawiciele gatunku panda wielka doczekały się dorosłości. Jednakże, dzięki PandaCam, pracownicy ZOO w Waszyngtonie mogą na bieżąco monitorować pierwsze dni maleństwa. a przy okazji podglądać, jak tworzą się wyjątkowe więzi pomiędzy nim a jego mamą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest tylko 5 typów właścicieli kotów. Którym z nich jesteś Ty?
2. Od dziś weszła w życie ogromna zmiana. Wielu Polaków może załamać ręce
3. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Na nagraniu opublikowanym na oficjalnym twitterze ZOO widzimy, jak rodzinka pand przytula się do siebie i wydaje rozczulające wokalizy, które świadczą o tym, że świetnie czują się w swoim towarzystwie. Mei Xiang oblizuje z troską futerko swojego dziecka i obdarza go gorącym uczuciem matczynej miłości. Pracownicy ogrodu zoologicznego oraz dyrektor placówki Brandie Smith wspólnie wykazują wielkie nadzieje na to, że potomstwo 22-letniej pandy wielkiej będzie rosło duże i zdrowe bez najmniejszych problemów zdrowotnych. Być może już wkrótce świat będzie w stanie zobaczyć je w pełnej okazałości!

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć
  2. Uwaga: Już dziś od godziny 8.00 wchodzi w życie wielka zmiana. Wielu Polaków będzie załamanych
  3. Niewyobrażalnie skrzywdził własnego psa, "bo stracił pracę". Teraz odpowie przed sądem
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Którego kota z obrazka wybierasz? Test pozwoli ci poznać twój skryty, życiowy cel
  6. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia

źródło: www.fox5dc.com/

Następny artykuł