Nietoperze wleciały do szpitala
Źródło: unsplash/Todd Cravens

Na oddział w szpitalu wdarła się chmara nietoperzy. Przerażeni pacjenci uciekali w popłochu, potrzebna była pomoc

26 Sierpnia 2020

Pacjenci szpitala św. Jana w północnej części Budapesztu musieli uciekać przed nalotem skrzydlatych ssaków. Korytarze placówki zostały oblężone przez nietoperze. Akcja ratunkowa wywołała wiele emocji wśród personelu i chorych.

Pacjenci szpitala zlokalizowanego w północnej części stolicy Węgier przeżyli ogromne zdziwienie, gdy niespodziewanie nad ich głowami zaczęły latać skrzydlate zwierzęta. Scena niczym z horroru wywołała panikę na oddziale, wielu pacjentów działało pod wpływem impulsu i natychmiastowo rzuciło się do ucieczki. Pracownicy placówki nie potrafili zapanować nad powstałym chaosem, byli zmuszeni zadzwonić po ratowników zwierząt. Jak rozwinęła się ta trudna sytuacja?

Nie chcieli leczyć suczki, bo miała iść do uśpienia. Argumenty właścicieli są oburzające, jak mogli?Nie chcieli leczyć suczki, bo miała iść do uśpienia. Argumenty właścicieli są oburzające, jak mogli?Czytaj dalej

Pacjenci przestraszyli się nietoperzy

Na początku tego tygodnia korytarze i sale węgierskiego szpitala zostały opanowane przez nietoperze. Nocne zwierzęta prawdopodobnie omyłkowo wpadły przez okno do środka budynku i próbowały przenocować pod sufitem, nie wadząc przy tym nikomu z pacjentów. Zwierzęta pochowały się na całym piętrze budynku, a ich niespodziewany widok przyprawił większość osób o szok.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni
2. Niedźwiedź zareagował na kobietę, która pomachała mu z auta. Nikt się tego nie spodziewa
3. Koń umierał, właściciele nie mogli sprowadzić pomocy. Dramat w polskim gospodarstwie

Zamykali się w swoich pokojach i nie wychodzili na korytarz. Niektórzy, ze strachu przed nietoperzami schowali się na strychu. Były jednak również osoby, które w ogóle nie przejęły się sytuacją, tylko oglądały telewizję – powiedział węgierskiej stacji telewizyjnej prezes Ligi Ratowania Zwierząt w dzielnicy Ujpest Gabor Pataki.


Personel szpitala próbował zażegnać problem, lecz ostatecznie zdecydował się wezwać służby zarządzania kryzysowego i poprosić o pomoc. Wyspecjalizowani ratownicy zwierząt przyjechali na teren placówki jeszcze tej samej nocy. Nietoperze poukrywały się w różnych miejscach, dlatego akcja ratunkowa zajęła kilka godzin. Pracownicy szpitala z rozbawieniem skomentowali zaistniałą sytuację w oficjalnym wpisie na Facebooku, nazywając skrzydlate zwierzęta "praktykantami Batmana", którzy zaatakowali szpital. Jak podają w poście, nietoperze chowały się na suficie windy oraz w piwnicy, ale udało się je wszystkie schwytać. W sumie wyłowiono pięć nietoperzy, które następnie zostały wypuszczone na wolność. Eksperci zapewniają, że zwierzęta te nie stanowią bezpośredniego niebezpieczeństwa dla ludzi, ale mogą być nosicielami groźnych chorób i pasożytów, dlatego osoby o niskiej odporności nie powinny wchodzić z nimi w bliską interakcję.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
  2. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia
  3. Dlaczego kot atakuje dziecko? Agresja nie bierze się znikąd
  4. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła
  5. Husky ma guza na całym pyszczku. Wciąż jest piękny, ale wiele osób się go boi
  6. Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleni

źródło: fakt.pl

Następny artykuł