PILNE
Źródło: swiatzwierzat.pl

Mochy. Dwa owczarki rzuciły się na 11-latka. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala

18 Listopada 2020

Dwa psy w typie owczarek rzuciły się na chłopca, który wracał z treningu piłkarskiego. Czworonogi pogryzły dziecko, konieczne było wezwanie pomocy. 11-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Od razu został zabrany na blok operacyjny.

11-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala po pogryzieniu przez psy w typie owczarka. Do tragicznej sytuacji doszło we wtorek przed godz. 18 w Mochach w województwie wielkopolskim. W jakim stanie jest dziecko?

Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenieDlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenieCzytaj dalej

Mochy. 2 psy zaatakowały dziecko

- Chłopiec wracał z treningu piłkarskiego ze swoimi kolegami i z trenerem - ustaliła reporterka Polsat News Sylwia Cybulska. - Chłopiec zauważył coś niepokojącego i cofnął się. Okazało się, ze pod schodami prowadzącymi do obiektu sportowego stworzyły legowisko. Wtedy zwierzęta zaatakowały - czytamy dalej.

Jak podaje wp.pl, trenerowi udało się odstraszyć i odciągnąć psy od dziecka.

Dziecko trafiło do szpitala z ranami szarpanymi pleców i tyłu głowy. Było przytomne, od razu zostało przewiezione na salę operacyjną. Chłopiec przebywa obecnie na oddziale chirurgii w stanie stabilnym.

Dwa psy w typie owczarek zostały złapane i trafiły do schroniska w Zielonej Górze. Obecnie poszukiwany jest ich właściciel.

- Nadal ustalamy, do kogo należą zwierzęta oraz czy były szczepione przeciw wściekliźnie - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską asp. sztab. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji.

Kolejne pogryzienie przez psy

Cztery dni temu informowaliśmy o pogryzieniu przez psa 8-letniej dziewczynki. Do sytuacji doszło w Wierzbniu niedaleko Nysy w woj. opolskim. Obrażenia również były bardzo poważne, dziewczynkę przewieziono do szpitala. Rasa psa oraz jego właściciel nie są znani policji.

Inny agresywny pies sąsiadów zaatakował również 13-letnią Igę. Dziewczynka własnym ciałem broniła swojego pupila. Z relacji lokalnych policjantów wynika, że właściciel psa był już karany grzywną. Rodzice dziewczynki są wstrząśnięci tym, że pomimo interwencji ze strony policji niebezpieczne zwierzę nadal nie zostało odebrane nierozważnym opiekunom.

Kto ponosi za pogryzienia winę? Właściciel czy pies?

Dramat. W czerwonym worku znaleźli małe stworzenia. Jedno nie przeżyłoDramat. W czerwonym worku znaleźli małe stworzenia. Jedno nie przeżyłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. NIK ostrzega: Niepokojący raport znad Morza Bałtyckiego. Najpoważniejsza sytuacja może być nad Zatoką Gdańską
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Dinozaury mogły jednak wcale nie wyginąć, gdyby nie asteroida. Wyjątkowe odkrycie archeologów

źródła: wp.pl, polsatnews.pl

Następny artykuł