pies
Źródło: policja.pl 

Lubelskie. Bez zadaszenia i na łańcuchach. Tak wyglądała hodowla owczarków

1 Lutego 2021

Policja Lubelska interwencyjnie odebrała 18 owczarków niemieckich. Zwierzęta były przetrzymywane w skandalicznych warunkach na terenie jednego z gospodarstw  w gminie Poniatowa. Mundurowi wspólnie z inspektorem ds. ochrony zwierząt i lekarzem weterynarii przeprowadzili kontrolę po otrzymaniu zgłoszenia. Słowa o fatalnych warunkach potwierdziły się. Znaczna część psów żyła na mrozie, przywiązana do drzew zbyt krótkimi łańcuchami.

Psy zostały odebrane od 50-letniego właściciela w miniony weekend. Znaczna ich część była przywiązana do drzew, nad głową nie miały żadnego zadaszenia. Czy słońce, deszcz czy w ostatnim czasie mróz, psy nie miały możliwości się schować, gdzie uciec przed złą pogodą. Zwierzęta cierpiały na dworze. Hodowcy grożą 3 lata pozbawienia wolności.

18 owczarków odebranych interwencyjnie

- Właściciel gospodarstwa prowadził hodowlę około 60 owczarków. Jak się okazało, znaczna część tych zwierząt była przetrzymywana na zbyt krótkich łańcuchach. Psy były przywiązane na terenie całej posesji m.in. do drzew i różnych urządzeń gospodarczych. Nad zwierzętami nie było nawet żadnego zadaszenia, czy budy. Psy nie miały gdzie się schować, nawet w przypadku obfitych opadów śniegu. Powiatowy lekarz weterynarii zdecydował o odebraniu właścicielowi 18 psów, które wymagały natychmiastowej opieki weterynaryjnej z uwagi na zły stan ich zdrowia - czytamy na stronie policji.

Policjanci rozejrzeli się po gospodarstwie, a zebrany w sprawie materiał dowodowy posłuży do przedstawienia zarzutów znęcania się nad zwierzętami.

Właściciel hodowli oświadczył policjantom, że nie widzi nic złego w takim trzymaniu swoich zwierząt.

Teraz 50-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czy koty potrafią się zakochać? Ujawniamy miłosne sekrety mruczkówCzy koty potrafią się zakochać? Ujawniamy miłosne sekrety mruczkówCzytaj dalej

Zobacz zdjęcie:

policja

Źródło: policja.pl

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: policja.pl

Następny artykuł