Właścicielkę owczarka szwajcarskiego dotknęła tragedia
Źródło: facebook/sarah galleazi

Wyjechała z owczarkiem szwajcarskim na wieś. Pragnęła sielanki, niespodziewanie jej życie zmieniło się w koszmar

29 Września 2020

Owczarek szwajcarski o imieniu Naiko wyprowadził się razem ze swoją właścicielką na spokojną wieś, gdzie mieli wspólnie wieść szczęśliwe życie niczym z sielanki. Niestety, ich plany zostały brutalnie pokrzyżowane wskutek tragicznego wypadku. Pies został zaatakowany przez agresywnych myśliwych, celowo skrzywdzili niewinne zwierzę.

Owczarek szwajcarski to rasa psów, która została stworzona do towarzyszenia człowiekowi. W przeciwieństwie do swojego bliskiego kuzyna - owczarka niemieckiego, który jest psem stróżującym i obronnym, owczarki szwajcarskie są delikatnymi i zrównoważonymi zwierzętami, które wyróżniają się swoim śnieżnobiałym umaszczeniem. Zwierzęta te potrzebują dużo ruchu, dlatego decyzja pewnej właścicielki, aby przeprowadzić się razem ze swoim psem na spokojną, francuską wieś wydawała się idealnym rozwiązaniem. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że zmiana otoczenia doprowadzi do tragicznego wypadku.

Skandal w Nowym Sączu. Martwe zwierzęta w sklepie zoologicznym, trzymano je w strasznych warunkachSkandal w Nowym Sączu. Martwe zwierzęta w sklepie zoologicznym, trzymano je w strasznych warunkachCzytaj dalej

Owczarek szwajcarski znalazł się na celowniku

Sarah, która na co dzień jest właścicielką owczarka szwajcarskiego nazywanego Naiko postanowiła zmienić swoje dotychczasowe życie i wyprowadzić się razem z psiakiem na wieś. Marzyła o tym od długiego czasu, dlatego gdy nareszcie zdarzyła się ku temu sposobność, nie wahała się nawet minuty. Od razu spakowała cały swój dobytek i rozpoczęła z Naiko nowe życie bliżej natury. Na swój nowy dom wybrała malutką miejscowość w południowo-zachodniej Francji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak oduczyć psa szczekania? Wskazówki dla bezradnych właścicieli
2. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało
3. Kobieta zaczęła rozpaczliwie szlochać. Wtedy podchodzi do niej jej pitbull, finał sprawia, że lecą łzy

Od samego początku Sarah dogadywała się z nowymi sąsiadami, dlatego nie przeszło jej nawet przez myśl, że ktokolwiek z okolicy mógłby chcieć wyrządzić krzywdę jej czy jej grzecznemu pupilowi. Naiko był bardzo posłusznym psem, który nie wykazywał agresji, dlatego żaden z sąsiadów nie powinien się na niego skarżyć. Niestety, 20 września miało miejsce dramatyczne zdarzenie, które drastycznie odmieniło jej pogląd na temat sielankowego życia na wsi. Tego dnia Naiko wrócił ze spaceru w opłakanym stanie. Był ciężko ranny z całą zakrwawioną głową. Sarah momentalnie zrozumiała, że sprawcą makabrycznego przestępstwa musiał być człowiek uzbrojony w broń myśliwską.

Weterynarze walczyli o życie Naiko

Właścicielka czworonoga była przerażona tym, co stało się jej ukochanemu psu. Od razu zabrała go do kliniki weterynaryjnej, gdzie przedstawiono jej szokującą diagnozę - Naiko miał nikłe szanse na przeżycie. W jego czaszce tkwiło aż pięćdziesiąt kawałków ołowiu! Ktoś musiał strzelać do niego z pełną premedytacją. Opiekunka owczarka nie rozumiała, dlaczego ktokolwiek mógłby dopuścić się czegoś tak potwornego. Kobieta nie poddała się i włożyła wszystkie pieniądze w leczenie pupila. Dzięki pomocy doświadczonych lekarzy weterynarii Naiko przeżył, jednak do końca życie pozostanie niewidomy na jedno oko. Tragiczna historia Sarah i jej psa została nagłośniona w mediach, aby ostrzec innych właścicieli zwierząt domowych przed okrutnymi ludźmi, którzy wyrządzają krzywdę niewinnym stworzeniom w okolicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?
  2. Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez
  3. Piątka dla zwierząt: Koalicja zbiera podpisy pod apelem do Andrzeja Dudy o zablokowanie ustawy
  4. Przypadkiem odkryła kryjówkę wyjątkowo groźnych pająków. Niewiarygodne, gdzie się czaiły, były tuż pod jej nosem
  5. Z ich lodówki znikał ser. Zamontowali w niej ukrytą kamerę. Sprawca inny niż myślicie
  6. Stało się, wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Właśnie napłynęły informacje z dwóch krajów

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł