Owczarek w przykrym stanie
Źródło: facebook/KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

19 Sierpnia 2020

Owczarek nizinny o imieniu Julek nie miał łatwego życia ze swoim panem. Ten nie dbał o niego, nie prowadzał do fryzjera, trzymał go na łańcuchu. Nieodpowiednie warunki życia wpłynęły na zdrowie psiaka, który miał guza. Opiekun zamiast zaprowadzić zwierzę do weterynarza, czekał aż wszystko samo minie.

Owczarek nizinny został zabrany "opiekunowi", jednak z pewnością długo będzie leczył się z tej traumy. O bulwersującym trzymaniu zwierzaka przez właściciela, więcej opowiedział KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. To właśnie inspektor Adam uwolnił owczarka nizinnego z łańcucha. Jednak zanim do tego doszło, musiał stoczyć niemałą awanturę z właścicielem.

Kobieta przywiązała psa do wózka na zakupy. Nie przewidziała, co się wydarzy, wszystko się nagrałoKobieta przywiązała psa do wózka na zakupy. Nie przewidziała, co się wydarzy, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Właściciel owczarka nie chciał wpuścić na posesję

Kiedy KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało informację o owczarku nizinnym, od razu udało się na miejsce. Właściciel nie chciał wpuścić inspektorów. Tłumaczył, że już u niego były interwencje i ktoś musiał się uwziąć na niego! Mężczyźnie marzył się święty spokój, właśnie dlatego mieszkał na krańcu wsi. Całe szczęście, to nie był dla nikogo żaden argument. W tym domu należało interweniować i to jak najprędzej!

- Święty dosłownie i w przenośni, pan bowiem deklaruje, że są dla niego pewne – religijne i tradycyjne - wartości, które wyznaje i którym pozostaje wierny. Pan jest inteligentny i elokwentny, wykazuje się erudycją i wiedzą – doprawdy chętnie oddalibyśmy się przyjemności konwersacji gdyby nie świadomość, że na posesji tego światłego człowieka mieszka prawdopodobnie cierpiący pies… Którego MUSIMY zobaczyć - czytamy na Facebooku KTOZ.

Owczarek nizinny miał guza

Właściciel przekonywał, że owczarkowi nie dzieje się żadna krzywda. Psiak lada dzień miał zostać zabrany do weterynarza. Umówiona wizyta miała okazać się nawet niepotrzebna, bo zwierzę przecież czuje się dobrze. Inspektorzy nie dali zamydlić sobie oczu. Postanowili zobaczyć 8-letniego owczarka za wszelką cenę. Po wezwaniu policji, mężczyzna zgodził się otworzyć drzwi. Poprosił jednak o odesłanie patrolu, aby nie robić wstydu przed sąsiadami...

- Kiedy nareszcie dostępujemy zaszczytu obejrzenia psa… przestaje nas dziwić niechęć właściciela do pokazywania go światu. Widzimy bowiem żywy kłąb dredów, kłąb sztywny i osadzony na czterech łapach, z jednej strony zakończony pyskiem. Pysk jest sympatyczny i uśmiechnięty, pies lubi ludzi, ale jego zapach prawdopodobnie nie przysparza mu przyjaciół (Spod skorupy dredów prześwituje sporych rozmiarów krwawiący ropień – gołym okiem widać, że problem trwa dłużej niż kilka dni. I że pomocy medycznej zwierzak nie otrzymał żadnej. Psisko przypięte jest na łańcuchu, a na szyi ma obróconą kolcami do góry kolczatkę – obroża ponoć właśnie się rozerwała, a coś psu na szyję trzeba było przecież założyć. Prosimy właściciela o pokazanie zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, ale – co za niespodzianka! – akurat nie ma go pod ręką.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
2. Widziałeś psa z żółtą wstążką? Nie wolno do niego podchodzić, zorganizowana akcja
3. Malamut panicznie boi się kąpieli. Wtedy do łazienki wchodzi dziecko i dzieje się niesamowita rzecz

Owczarek nizinny Julek został zabrany do schroniska. Zaniedbany pies pilnie potrzebował konsultacji z weterynarzem. Przez 2 godziny walczono z jego dredami. Okazało się, że pies stracił na wadze aż 6 kilogramów, bo obcięciu włosów! Obecnie waży 24 kg.

Pracownicy KTOZ szukają dla biednego Julka domu. Pies ma być przyjacielski, żywiołowy i energiczny. Po pozbyciu się nadmiaru sierści zaczął zachowywać się jak szczeniak. Co ciekawe, właściciel chciałby go znów adoptować, jednak jak wiemy, nikt na to się nie godzi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Owczarek Julek miał 6 kg dodatkowej sierściOwczarek Julek miał 6 kg dodatkowej sierści
Facebook/KTOS

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małe dziecko zostało samo z ogromnym psem w pokoju na noc. Kamery wszystko uchwyciły
  2. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda
  3. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
  4. Nagranie z windy ku przestrodze wszystkich właścicieli. Kobieta w ostatniej chwili uratowała swojego psa
  5. Bezdomny pies rzucił się w ramiona reporterowi. Nie dawał mu odejść, mężczyzn nie miał wyjścia
  6. Niewyobrażalny dramat w Grecji. Niestety, chodzi o Polaka

Źródło: Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł