owczarek niemiecki w wodzie
Źródło: planetpolska.pl

Owczarek niemiecki spędził w wodzie 11 godzin. Wszystko, aby pomóc właścicielowi

30 Września 2020

Owczarek niemiecki spędził w wodzie około 11 godzin. Heidi podjęła tytaniczny wysiłek, by uratować swojego pana. Rybacy dostrzegli ją wśród szczątków łodzi. Gdy podjęli ją na pokład, zrozumieli, co pływający w kółko pies próbował im przekazać. Od razu poinformowali ratowników. Liczyła się każda minuta.

Owczarek niemiecki to silny i wytrzymały pies. Dramat, który rozegrał się u wybrzeży Australii, dobitnie to pokazuje. Zwierzak przez 11 godzin pływał po Zatoce Moreton próbując zwrócić na siebie uwagę rybaków i turystów. W końcu udało mu się przyciągnąć wzrok dwóch wędkarzy. Wokół czworonoga znajdowały się pozostałości zatopionej łodzi, w tym zbiornik na paliwo, kamizelki ratunkowe i kawałki kadłuba. Psa wyciągnięto z wody około godziny 6:30. Prawie godzinę później rozpoczęły się, zakrojone na szeroką skalę poszukiwania jego właściciela.

Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymałSzczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymałCzytaj dalej

Owczarek niemiecki pływał przez 11 godzin

Funkcjonariusze policji wodnej z Brisbane doszli do wniosku, że pies musiał wypłynąć z portu ze swoim właścicielem jeszcze poprzedniego wieczora. Do akcji skierowano helikopter, skutery wodne ratowników oraz cztery łodzie należące do mundurowych. Zaangażowani w akcję ratowniczą ludzie znajdowali coraz więcej dowodów na to, że doszło do poważnego wypadku. W końcu udało im się dostrzec 63-letniego mężczyznę uczepionego wystającego ponad powierzchnię wody wraku 4-metrowej motorówki. Mężczyzna i jego pies wybrali się na wieczorną przejażdżkę jego łodzią. W pewnym momencie doszło do awarii silnika i zasilania. Jednostka zaczęła nabierać wody, co ostatecznie doprowadziło do jej zatonięcia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robiła klientce manicure, gdy na stół wskoczył kotek. W głowie się nie mieści, co zaczął wyprawiać
Sądzili, że uratowali szczeniaki. Aż zastygli, kiedy usłyszeli, że to wcale nie są psy

Owczarek niemiecki uratował swojego właściciela

Gdyby nie tytaniczny wysiłek, którego podjęła się Heidi, by sprowadzić dla niego pomoc, wyprawa 63-latka mogłaby zakończyć się tragicznie. Gdy tylko udało się wyciągnąć go z wody, od razu przewieziono go na brzeg. Trafił do szpitala, poza wyziębieniem i wycieńczeniem lekarz nie stwierdzili żadnych obrażeń. Jego owczarek niemiecki trafił do weterynarza, jemu także nic nie dolegało. Po badaniach właściciel i jego pies w końcu mogli się ze sobą spotkać. Mundurowi wykorzystali tę okazję, by przypomnieć o tym, że na wodzie zawsze powinniśmy być przygotowani na najgorsze. Przebywając na łodzi, powinniśmy nosić kamizelkę ratunkową.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcennaZakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcennaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki
  2. Dlaczego kot sika na łóżko? Najlepiej tego nie bagatelizować
  3. Piątka dla zwierząt: Koalicja zbiera podpisy pod apelem do Andrzeja Dudy o zablokowanie ustawy
  4. Ceny skupu bydła rzeźnego zmienią się drastycznie. Wszystko przez "piątkę dla zwierząt"
  5. Z ich lodówki znikał ser. Zamontowali w niej ukrytą kamerę. Sprawca inny niż myślicie
  6. Polsat: poważny komunikat władz na południu Polski "Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności"

źródło: dailymail.com

Następny artykuł