Pies leży na trawie
Źródło: Opolska Policja

Pożegnali go jak bohatera i przyjaciela rodziny. Owczarek niemiecki odszedł na policyjną emeryturę

27 Kwietnia 2020

Owczarek niemiecki żegna się z funkcjonariuszami. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, pies musiał odejść na emeryturę.

Kolejny pies odszedł na emeryturę. Tym razem służbę zakończył owczarek niemiecki Hardo, który przez 7 lat służył w opolskiej policji. Niestety, jego stan zdrowia nie pozwolił mu na dalszą pracę w mundurze. Policjanci pożegnali psiaka pięknymi słowami.

Owczarek niemiecki pomagał policjantom

Owczarek niemiecki swoją służbę rozpoczął 7 lat temu. Wraz z sierż. szt. Marzeną Pniewską w 2013 r. ukończył specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologi Policji w Sułkowicach. Jak podkreślają mundurowi, pies cały czas się szkolił. Wziął udział w wielu akcjach. Na swoim koncie ma pasmo sukcesów.

- Poszukiwał zaginionych, tropił ślady sprawców kradzieży i włamań. Wskazywał drogę, którą uciekali złodzieje. Pomagał funkcjonariuszom w zabezpieczeniu imprez masowych, a w codziennej służbie patrolował ulice i miejskie parki. Znał każdy zakamarek naszego miasta i wzbudzał respekt wśród tych, którzy z prawem się nie zgadzali. Często też pomagał w innych jednostkach naszego województwa. Regularnie szkolił się z innymi policyjnymi psami. Utrwalał swoje umiejętności, które były przydatne w służbie - czytamy na stronie policji.

Owczarek niemiecki był groźny dla przestępców, ale miły dla dzieci. Brał udział w spotkaniach profilaktycznych. Odwiedzał młodzież w szkołach i dzieci w przedszkolach. Wraz z przewodnikiem uczuł zasad bezpieczeństwa. Psa często można było spotkać na piknikach i festynach. Dzieciaki uwielbiały patrzeć na umiejętności czworonoga.

Pies został pożegnany przez opolską policję. Emeryturę spędzi w swoim domu u boku sierż. szt. Marzeny Pniewskiej.

- Swoje miejsce pracy osatni raz odwiedził 23 kwietnia. Tutaj pożegnaliśmy go jako bohatera i przyjaciela naszej jednostki. Teraz najważniejsze dla niego to odpoczynek od obowiązków służbowych, czego z całego serca mu życzymy - dodali mundurowi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Owczarek niemieckiOwczarek niemiecki odszedł na emeryturę
Opolska Policja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel zmarł z powodu koronawirusa. Chihuahua szuka nowego domu, jest w schronisku za granicą
  2. Uratowali lisa z hodowli na futra. Teraz zwierzę zachowuje się jak pies
  3. Owczarek odkrył swój niezwykły talent. Teraz cały świat podziwia jego dzieła
  4. Pies uratował delfina. Gdyby nie pomoc czworonoga, zwierzę mogłoby nie przeżyć
  5. Kobieta spotkała bezdomnego i jego psa. Ostatnie życzenie mężczyzny wyciska łzy z oczu
  6. Uratowali lisa z hodowli na futra. Teraz zwierzę zachowuje się jak piesLink 6

Źródło: Policja

Następny artykuł